Sprawdź kiedy otwarcie sezonu w ośrodkach narciarskich w Austrii

Aktualizacja 30 października 2017 przez Michał Nowak

Zobacz kiedy rozpoczyna się sezon w największych ośrodkach narciarskich w Austrii. Pierwszy śnieg już za nami, jesień mija bardzo szybko i wielkimi krokami zbliża się zima. Niektóre ośrodki narciarskie w Austrii już działają, a reszta solidnie przygotowuje się do sezonu 2017/18. 

Gdzie już można jeździć na nartach w Austrii?

Tradycyjnie sezon najwcześniej został rozpoczęty na Lodowcach w Austrii. Wszystkie ośrodki na lodowcach posiadają na tyle śniegu (od 70-90 cm) aby udostępnić wystarczającą ilość tras i wyciągów. O tej porze roku liczcie się z porannym najazdem kadr narciarskich, które ostro ćwiczą przez sezonem, aczkolwiek oni zajmują tylko część stoków i spokojnie można znaleźć miejsce dla siebie. Najwięcej tras otwartych jest na Lodowcu Stubai oraz Hintertux. Zaletą tej części roku są ciągle piękne jesienne widoki w dolinie i bardzo dobre warunki na stokach. 

Hintertux jesień

Hintertux jesień

Jesienne narty w Hintertux

Które ośrodki narciarskie w Austrii startują w listopadzie?

Kto pierwszy ten lepszy, aczkolwiek wszystko zależy od pogody, ale tak czy inaczej najwcześniej startują te najwyżej położone ośrodki narciarskie. Tegoroczna jesień sprzyja i na terenach w okolicach 2000 m npm rozpoczęło się naśnieżanie. Oto lista ośrodków, które jako pierwsze deklarują rozpoczęcie sezonu narciarskich 2017/18:

  1. Obergurgl – Hochurgl – 16 listopada
  2. Schladming – Planai – 17 listopada
  3. Obertauern – 22 listopada
  4. Ischgl – 23 listopada
  5. Reiteralm – 25 listopada
  6. Hochfugen – 25 listopada
Naśnieżanie w Ischgl

Naśnieżanie w Ischgl

Naśnieżanie w Ischgl

Naśnieżanie w Ischgl

W grudniu wszyscy na start!

Od samego początku grudnia otwarcie sezony zapowiadają: Saalbach-Hinterglemm-Leogang, Ski Arlberg, Zell am See, Zillertal Arena, Mayrhofen. Tydzień później (okolice 8 grudnia) kolejne ośrodki planują otwarcie m.in. SkiWelt, Nassfeld, Widlkogel Arena, Ski Juwel i aż tak do okresu świątecznego wszystkie planują działać. 

Głównym decydującym, kiedy rozpocznie się sezon jest oczywiście pogoda. Ośrodki narciarskie w Austrii są znakomicie wyposażone w infrastrukturę do naśnieżania i już widać duży postęp w niektórych z nich (zobacz Kamery na stokach). Zapowiadana jest zima stulecia tak więc terminy powinny być dotrzymane.

Zobacz jak wygląda przygotowanie do sezonu w Ischgl:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.