Mayrhofen i okolice – tyrolska fantastyczna czwórka

Mayrhofen to król w Dolinie Zillertal, a w rządzeniu na tym terenie wspomagają go Hippach, Finkenberg i Tux. Mayrhofen to największa i najbardziej znana miejscowość w tej części Alp, z ogromnymi tradycjami związanymi ze sportami zimowymi, ale też jedna z głównych destynacji na piesze i rowerowe wycieczki dla mniej lub bardziej zaawansowanych turystów podczas letnich urlopów. Dla Austriaków to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych aplejskich miejscowości. Inwestycje w infrastrukturę zimową, połączenie tras i wyciągów z okolicznymi miejscowościami Hippach, Finkenberg i Tux sprawiło, że to najbardziej atrakcyjny ośrodek narciarski, czwórka która rządzi w Dolinie Zillertal.


Mayhrofen

Atuty:

  • 136 km tras, 57 wyciągów i 55 tras o zróżnicowanej trudności
  • Dodatkowe zakwaterowanie i dostęp do tras Hippach, Finkenberg, Tux
  • Szerokie i długie trasy, oraz siatka połączeń z pomiędzy miejscowościami
  • Wysoko położone trasy 1400-2600 m npm to gwarancja śniegu i długiego sezonu
  • Piękne i pełne rozrywki miasteczko Mayhrofen
  • W zapasie Lodowiec Hitntertux oraz inne duże ośrodki w Dolinie Zillertal

Trasy w Mayrhofen, Penken

Trasy w Mayrhofen, Penken

Jak dojechać do Mayrhofen?

Kierunek na Innsbruck w Austrii, z autostrady A12 mamy zjazd na dolinę Zillertal. W soboty podczas sezonu i wymiany turnusów nie należy się zdziwić, że czeka nas tam spory korek, ponieważ wjazd do doliny jest przez tunel, aby go uniknąć trzeba zjechać wcześniej z autostrady na drogę 171, ona omija to wąskie gardło.

Jak dojechaćEksportuj jako KML dla Google Earth/Google MapsOtwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowymUtwórz kod obrazkowy QR dla niezależnej mapy w trybie pełnoekranowymEksportuj jako GeoJSONEksportuj jako GeoRSSEksportuj jako ARML dla przeglądarki rozszerzonej rzeczywistości Wikitude
Mayrhofen

ładowanie mapy - proszę czekać...

Mayrhofen 47.165442, 11.815109 Mayrhofen-HippachMayrhofen, Austria (Wskazówki dojazdu)

Opis miejscowości Mayrhofen

Mayrhofen to jedno z najfajniejszych i najładniejszych alpejskich miasteczek w Austrii. Główna ulica ciągnie się wzdłuż całej miejscowości. Nie brakuje sklepów, barów, restauracji. To miejscowość słynąca z nocnego życia. Znajdziecie tu dyskoteki, kluby muzyczne i sławne apresski w Ice Bar. Do tego szeroka baza noclegowa – od podstawowych apartamentów po najlepsze hotele. Dla osób szukających spokoju polecam miejscowości Hippach, Finkenberg czy też Tux. Z każdej z tych miejscowości bardzo łatwo dostaniecie się na tereny narciarskie kolejką gondlowową, do stacji i ze stacji zabierze was skibus.

Mayrhofen

Mayrhofen

Noclegi w Mayrhofen

W Mayrhofen i okolicach bez problemu znajdziecie bogatą ofertę noclegową. Samo Mayrhofen jest proporcjonalnie najdroższe ale jednocześnie oferuje najbogatszą ofertę.

 

Trasy narciarskie w Mayrhofen, Hippach, Finkenberg, Tux

Ośrodek składa się z połączenia okolicznych miejscowości, ale też w bliskim zasięgu znajdziemy też lodowiec. Bezpośrednio połączone ze sobą siecią tras i wyciągów są Mayrhofen-Penken, Hippach, Finkenberg i Tux. Pozostałe Mayrhofen-Ahorn, Eggalm, czy też Hintertux wymagają już przesiadki.

Mayrhofen-Penken

Z centrum Mayrhofen na tereny narciarskie wjeżdża kolejka Penkenbahn. Tą kolejką też będziemy wracać do Mayrhofen ponieważ nie ma zjazdu na nartach do miasteczka.

Mayhofen Penkenbahn

Mayhofen Penkenbahn

Mayrhofen Penkenbahn

Mayrhofen Penkenbahn

Na górnej stacji znajdziemy gigantyczny budynek kolejki gondlowej, w której można zostawić w skrytkach swój sprzęt narciarski, dzięki temu unikniemy noszenia nart i chodzenia w butach narciarskich w miasteczku. Cena 9 Euro za dzień.

Szafki na narty Mayrhofen

Szafki na narty Mayrhofen

Tuż obok szafek możemy podziwiać kąpiące się osoby 😉

Z tego miejsca możemy już używać tylko nart i przemieszczać się po całym ośrodku. Większość tras ma oznaczenie czerwone, dla początkujących narciarzy są jednak łączniki do łatwiejszych stoków, tak więc i najmłodsi bez problemu sobie na tym terenie poradzą.

Mayrhofen Austria Narty

Mayrhofen Austria Narty

Trasy są szerokie, szerokie i jeszcze raz szerokie. To sprawia, że mamy pieklenie dużo miejsca na nasze popisy. Na tym terenie znajduje się też najbadziej wymagająca trasa nosząca nazwę Harakiri. Jaka nazwa taka trasa. Ma aż 77% nachylenia, tylko dla osób mocnych nerwach.

Finkenberg

Szczyt Penken bezpośrednio góruje nad Finkenberg. Tam również zabierze nas kolejka gondolowa i również zwiezie nas w dół bo nie ma trasy do miasteczka. Z Mayrhofen i Finkenberg mamy dostęp w zasadzie to tego samego terenu na górze Penken. Udając się w kierunku Horberg trafiamy do kotliny gdzie w około są wyciągi trasy. Na „dnie” kotliny znaduje się Kids Park, czyli idealny teren do nauki jazdy na nartach, gigantyczny o jedolitym przyjaznym nachyleniu. Warunki narciarskie są tam idealne, teren jest osłonięty dookoła górami, słońce świeci popołudniem, przez co możemy liczyć na dobre warunki nawet kiedy gdzie indziej śniegu brak.

Mayrhofen

Mayrhofen

Horberg

Do tego terenu dostaniemy się bezpośrednio z Hippach kolejką gondolową, a także zjeżdżając w dół z Mayrhofen czy Finkenberg. Na tej górze znajduje się bardzo ambitna czarna trasa (nr 12), oraz dwie bardzo długie czerwona i niebieska (10 i 11). Jakby z tyłu góry znajduje się piekielnie szybka i sportowa trasa nr 15 na której bardzo często trenują zjazd i slalom.

Horberg

Horberg

Tux

Na ten teren zabierze nas wielka 150-cio osobowa gondola.

150er Tuxer

150er Tuxer

Na tym terenie narciarskim znajdziemy wielkie szerokie trasy o średnim poziomie trudności. Są o jednakowym stopniu nachylenia, nasłonecznione przez cały dzień. Bonusem jest widok na lodowiec Hitntertux.

Tux - panorama na Hinterux

Tux – panorama na Hinterux

Tux trasy narciarskie

Tux trasy narciarskie

Wracając, zjeżdżamy dosyć trudnymi trasami numer 66 i czarną 65, dlatego dla początkujących polecam powrót gondolą.

Na całym terenie nie brakuje restauracji, część z nich niewielka i klimatyczna, ale nawet te wielkie mają swój styl.

Restauracja na Penken

Restauracja na Penken

Jeśli jeszcze komuś byłoby mało tras i atrakcji to w zasięgu kilku minut samochodem czy skibusem ma do dyspozycji cały kompleks Lodowca Hintertux oraz trasy na Ahorn i Eggalm. Jadąc w dół Doliny Zillertal mamy pozostałe ośrodki narciarskie w ciągu 15 min możemy jeździć w Zillertal Arena, 10 min jazdy dalej mamy trasy w Hochzillertal-Hochfugen.

Mayrhofen mapa tras

Mayrhofen, Hippach, Finkenberg, Tux - mapa tras

Mayrhofen, Hippach, Finkenberg, Tux – mapa tras

Mayrhofen godziny otwarcia

Wyciągi pracują w godzinach od 8:30 do 16:30.

Mayrhofen ceny skipass / karnetów

Karnety mają standardową cenę dla całej Doliny Zillertal czyli jeden skipass na wszystkie ośrodki. Można kupić skipass tylko na ośrodek Mayrhofen Hippach ale tylko jako dzienny lub czasowy, powyżej dwóch dni są już jako Zillertaler Superskipas. Skipass dodatkowo umożliwia darmowe przejazdy skibusami w całej dolinie. Dokładny cennik znajdziesz tutaj.

Mayrhofen kamery na stokach – Hippach, Finkenberg, Tux
Mayrhofen pogoda – prognoza 10-cio dniowa

Lokalizacja nie została odnaleziona

Mayrhofen opinie

Podziel się swoją opinią o ośrodku narciarskim Mayrhofen.


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.