Warunki narciarskie na rozpoczęcie sezonu 2017/18 w Austrii

Aktualizacja 29 listopada 2017 przez Michał Nowak

Przez ostatnie 2 lata początek sezonu narciarskiego w Austrii to w zasadzie wiosna w górach, zielone doliny, ciepło, a śnieg (poza lodowcami) tylko sztuczny. W tym sezonie jest zupełnie inaczej ponieważ zima w Alpach jest na całego.

Zacznijmy od tego, że wszystkie ośrodki narciarskie jakie zapowiedziały otwarcie sezonu dotrzymały słowa i do tego z nawiązką, ponieważ niektóre rozpoczęły sezon nawet wcześniej. Od razu zaznaczę, że to nie oznacza otwartych wszystkich tras i wyciągów. Przygotowanie stoków zabiera trochę czasu, a druga sprawa, że ciągle jesteśmy przed sezonem. Zawsze o tej porze roku nie ma aż takiej potrzeby aby cała infrastruktura działała.

Gdzie są najlepsze warunki narciarskie w Austrii?

Wszędzie tam gdzie wyciągi są otarte mamy do dyspozycji całkiem sporo tras i wyciągów. Liderem jest Ischgl gdzie działa 35/45 wyciągów, następnie Stubai 20/27, Soelden 19/35, Hintertux 18/21. Pod względem grubości pokrywy śnieżnej liderami są oczywiście lodowce gdzie śniegu jest od 100 do 280 cm. W „normalnych” ośrodkach narciarskich śniegu nie brakuje i pokrywa jest od 20 do 100 cm, co sprawia, że warunki są doskonałe i tak dobrego początku sezonu pod kątem śniegu dawno nie było. Prognozy na kolejne dni są obiecujące, bo ma być zimno i padać śnieg, więc rozpoczęcie sezonu narciarskiego 2017/18 jest z prawdziwego zdarzenia. Najwięcej ośrodków narciarskich w Austrii planuje otwarcie po 8 grudnia, tak aby przygotować się na turystów świątecznych, kiedy to 100% tras i wyciągów będzie gotowa na sezon. 

Zobacz kamery z kilku ośrodków narciarskich:

Ischgl:
 

Hintertux:

Schladming:

Sprawdź aktualne warunki na stronie z kamerami na stokach w Austrii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.