Lodowiec Stubai – zielone narty

Aktualizacja 31 sierpnia 2022 przez Michał Nowak

Lodowiec Stubai (Stubaier Gletscher) znajdujący się w Tyrolu to kolejna popularna i dobrze znana destynacja narciarska. Stubai to największy lodowcowy teren narciarski w Austrii, oferujący 26 wyciągów i 40 km tras narciarskich na wysokości sięgającej 3210 m npm. Dlaczego zielone narty? Ponieważ lodowce mają ten urok, że nawet w maju możemy cieszyć się znakomitym śniegiem, a w pakiecie jako bonus otrzymujemy, niezwykle urodziwą alpejską wiosnę w dolinie Stubai. Zapraszam na zielone narty na lodowcu Stubaier Gletscher.


Lodowiec Stubai (Stubaier Gletscher)

Atuty:

  • Największy z austriackich lodowcowych ośrodków narciarskich
  • Sezon od października do czerwca
  • 26 wyciągów i 35 zróżnicowanych tras
  • Bardzo dobra baza noclegowa w Dolinie Stubai oraz blisko Innsbrucka

Dolina Stubai

Położenie lodowca Stubai wymusza posiadanie noclegu z dala od dolnej stacji kolejki gondolowej. Oczywiście pod dolną stacją kolejki znajduje się hotel, ba, nawet przy samym lodowcu znajduje się kolejny, ale są to pojedyncze miejsca pobytu. Generalnie mieszkamy w miejscowościach wzdłuż Doliny Stubai, gdzie największą i najbardziej znaną jest Neustift im Stubaital, a dystans jaki trzeba pokonać to 20 min samochodem na parking pod dolną stacją kolejki. Miasteczka są bardzo urokliwe, niektóre z apartamentów lub hoteli są rozmieszczone wzdłuż trasy, a im bliżej lodowca tym rzadziej możemy je spotkać. Szczególnie polecam odwiedziny tego miejsca wiosną, kiedy to w dolinie tętni życie, zieleń i możemy się cieszyć już długim dniem. Sprawia to niezwykle przyjemne okoliczności na udany urlop.

Neustift im Stubaital (źródło: http://www.stubaital-online.com)
Neustift im Stubaital (źródło: http://www.stubaital-online.com)

Dojazd na Lodowiec Stubai to kierunek Innsbruck, a od polskiej granicy w Gorzyczkach to równe 800 km. Kierujemy się na autostradę A13 i po chwili mamy zjazd do doliny Stubai. Ten „mikro” odcinek jest płatny 3 Euro – proszę się tym nie zdziwić kiedy drogę pokonujemy autostradą A13 kierunek Brenner i zjeżdżamy do Doliny Stubai. Można tego uniknąć zjeżdżając na Innsbruck Sud i drogę 182.

Stubai noclegi

Jak już wspominałem miejscowości są wzdłuż Doliny Stubai, tak więc nie ma specjalnie dużej różnicy gdzie będziemy się chcieli zatrzymać. Cała okolica jest obsługiwana przez skibusy, dla osób zmotoryzowanych pod dolną stacją kolejki są ogromne parkingi, gdzie też dodatkowo w sezonie są obsługiwane przez dowożenie narciarzy pod wejście do gondoli. W Dolinie Stubai znajdziecie każdy rodzaj zakwaterowania jaki może odpowiadać. Nie brakuje też bardzo dobrych hoteli ze SPA jak też domków alpejskich. Dla każdego coś dobrego.Booking.com

Trasy narciarskie Lodowiec Stubai

Jesienią, zimą, wiosną, a nawet wczesnym latem można się cieszyć nartami na Stubaier Gletscher. Lodowiec Stubai to największy teren narciarski w Austrii na lodowcu. Startujemy z 1750 m npm – gdzie mamy do wyboru już 3 kolejki gondolowe.

Stubai Tirol
Projekt nowej kolejki na Lodowiec Stubai

Najwyższym punktem jaki możemy osiągnąć to prawie wierzchołek góry Schaufelspitze, gdzie górna stacja gondoli to 3210 m npm. Widoki z tego miejsca są znakomite. Na terenie Stubaier Gletscher mamy do dyspozycji łącznie 22 wyciągi i 40 km tras zjazdowych z czego większość to trasy niebieskie (21 km) typowe dla lodowców, szerokie o jednolitym nachyleniu, 14 km tras czerwonych i 5 km tras czarnych. Najdłuższa trasa na lodowcu ma długość 4 km.

Lodowiec Stubai oferuje całkiem sporo restauracji i barów, miejsc widokowych, tarasy z leżakami.

Lodowiec Stubai
Widok na Lodowiec Stubai

Stubai mapa tras

Stubaier Gletscher - mapa tras
Stubaier Gletscher – mapa tras

Stubai ceny skipass

Cennik oferuje szeroki zakres karnetów. Ceny są uzależnione od wieku i czasu. Są też skipassy czasowe. Pełny cennik znajdziecie na stronie Stubaier-Gletscher.

Chcesz wiedzieć więcej o Lodowcach w Austrii?

Kamery Stubai

Zobacz na żywo obraz z kamer na Lodowcu Stubai.


Pogoda Stubai (prognoza 10-cio dniowa)

Stubai opinie

Podziel się swoją opinią na temat ośrodka narciarskiego Stubaier Gletscher.


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.