Obertauern – narty na okrągło

Obertauern – trzecie miejsce w rankingu

Na nartach w Obertauern dosłownie możemy jeździć na około. Miejscowość położona na wysokości około 1700 m npm, praktycznie stworzona wyłącznie z hoteli i pensjonatów z których w każdym miejscu ,wystarczy założyć narty wychodząc prosto na któryś ze stoków. Do dyspozycji narciarzy są 27 wyciągi (głównie krzesełkowe) i około 100 km tras narciarskich, są tak stworzone, że tworzą jeden „ekosystem” wokół miejscowości. Nawet na mapach mamy kilka tras dookoła Obertauern w zależności od umiejętności. Do tego pełno barów, schronisk i innych przybytków napitku i posiłków.


Obertauern

Atuty:

  • Ośrodek narciarski blisko Polski
  • Wysoko położone 1700 m npm gwarantujące bardzo dobre warunki
  • Gwarancja śniegu – na tej wysokości sezon trwa bardzo długo i dużo naturalnego śniegu
  • Nocne narty na wyciągu Edelweissbahn
  • Dobrze rozlokowana siatka tras i wyciągów
  • 100 km tras i 26 wyciągów

Mapa tras Obertauern

mapa_tras_obertauern

Mapa tras w Obertauern

Jak dojechać do Obertauern

Dojazd do Obertauern jest bardzo wygodny ponieważ wybierając przejazd przez Salzburg cały czas mamy do dyspozycji autostrady. Za Salzburgiem kierujemy się na autostradę A10 i potem zjazd na Radstatd. W tej miejscowości mamy już znaki kierujące na Obertauern – ta trasa to 850 km ale praktycznie cały czas autostradą. Druga opcja to przejazd przez Wiedeń, potem kierunek na A2 i z niej na S6 i następnie A9, z niej zjazd na Schaldming/Radstatd droga 320 i dojeżdżamy do Radstatd gdzie już łatwo dojedziemy do Obertauern – ta trasa to około 770 km z Krakowa – jest krótsza ale niecałe 100km mamy już zwykłą drogą na której czasem lubi być tłoczno w sezonie. Nie zapominajcie o winietach w Austrii – łatwo je kupić na stacjach benzynowych nawet już w Czechach.

Jak dojechaćEksportuj jako KML dla Google Earth/Google MapsOtwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowymUtwórz kod obrazkowy QR dla niezależnej mapy w trybie pełnoekranowymEksportuj jako GeoJSONEksportuj jako GeoRSSEksportuj jako ARML dla przeglądarki rozszerzonej rzeczywistości Wikitude
Obertauern

ładowanie mapy - proszę czekać...

Obertauern 47.248300, 13.557720 ObertauernPrzeczytaj artykuł o ObertauernObertauern, Österreich (Wskazówki dojazdu)

Noclegi w Obertauern

Do dyspozycji mamy sporo hoteli i pensjonatów. Ilość miejsc jest w sumie ograniczona ponieważ miejscowość jest stosunkowo mała dlatego sporo osób dojeżdża. Bardzo duża oferta to hotele 4* i rzeczywiście są znakomite, ale też nie tanie. Osobiście polecam Hotel Schneider. Genialna lokalizacja zaraz przy stoku i wspaniała kuchnia. Jedzenie jest tam najwyższej jakości. 

Hotel Schneider Obertauern

Hotel Schneider Obertauern (fot. Źródło strona hotelu)

Narty w Obertauern

Jak już wyjdziemy z hotelu czy pensjonatu, albo wysiądziemy na parkingu przy wyciągach to w zasadzie w którym miejscu byśmy nie byli bardzo łatwo trafimy na jakiś zjazd pod krzesło. Miejscowość jest tak genialnie zorganizowana, że ma całą ogromną siatkę tras i wyciągów. Trasy są szerokie i o różnym stopniu trudności co powoduje dużą radość z jazdy i nawet będąc tam tydzień ciągle możemy jeździć w różnych rejonach, a następnie bardzo szybko się przenieść w inną część ośrodka. Oprócz zwykłego oznaczenia tras mamy dodatkowe kolory oznaczające proponowaną trasę dzięki której możemy cała dolinę objechać dookoła ot taka propozycja do nawigowania. Drugim oznaczeniem jest znak S7, który przedstawia siedem najwyższych szczytów Obertauern.

Wjeżdżając do Obertauern od strony Ramsau mamy duże parkingi przy pierwszej stacji i tu powinna nastąpić decyzja czy ruszamy na prawą czy też na lewą stronę doliny. Po prawej mamy wyciąg gondolowy Zehnerkarbahn, który wywiezie nas na 2381 m skąd mamy niezwykle dużo pięknych czerwonych tras z powrotem do kolejki gondolowej. Drugą opcją jest przejazd z tego miejsca w kierunku centrum miasteczka trasa 1a gdzie możemy rozpocząć okrążanie doliny lub przemieścić się zupełnie w drugą cześć doliny. Natomiast jeśli zdecydujecie się na lewa stronę to do wyboru w ramach jednego wyciągu ośmioosobową kanapę lub wagonik Grunwaldkopfbahn – co ciekawe jeździ to na jednej linie w górę. Wyciąg po lewej zawiezie nas na szczyt Treff  skąd możemy przejechać do całej sieci kolejek i tras wokół Kringsalm.

Obertrauern

Obertrauern

Jeśli nie zdecydujemy się startować w tej części Obertauern trzeba przejechać przez całe miasteczko na drugi jego koniec gdzie znajduje się kolejne parkingi i stamtąd rozpocząć przygodę z jazdą. W samej miejscowości nie ma miejsc parkingowych, a jak już to z ograniczonym czasem postoju – chodzi o to , żeby nie zatykać dość małego miasteczka samochodami dlatego parkingi są skumulowane po jednej i po drugiej części miasteczka. Trudno wymienić najlepsze trasy w Obertauern. Najwięjcej frajdy miałem z tras na stokach Zehnerkar oraz Hundskogel. Bardzo łagodne i ogromnie szerokie trasy są wzdłuż Edelweissbahn o numerach 3a i 18a. Natomiast dla fanów mocnych wrażeń polecam Gamsleitenspitz i czarną trasę 26a i na zboczu Garkams trasę 2a. Enjoy.

Poniżej film z mojego objazdu wokół Obertauern. Trochę pochmurny dzień ale mimo wszystko widać jak rozległy jest to ośrodek.

Ceny skipass w Obertauern

Skipass w Obertauern nie jest częścią SkiAmade – więc na nim da się tylko jedździć w samym Obertauern. Mamy do dyspozycji skipassy na godziny, połowki dnia i oczywiście wielodniowe. Ceny w sezonie 2016/17 to 44 Euro dla dorosłych i 22 dla dzieci za karnet dzienny. Cennik na stronie Obertauern.com.

Podsumowując

Obertauern to gwarancja znakomitych warunków narciarskich ze względu na położenie na wyskoości powyżej 1700 m npm. Do dyspozycji mamy świetne trasy narciarskie o zróżnicowanych poziomach trudności. Świetna baza noclegowa.

Kamery Obertauern

Obertauern Grünwaldkopf

Obertauern Seekar

Obertauern Zehnerkar

Obertauern Plattenkar

Pogoda Obertauern – prognoza 10-cio dniowa

Lokalizacja nie została odnaleziona

 


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.