Hochzillertal Hochfügen w dolinie Zillertal

Połączenie zimowego szaleństwa i rodzinnych ferii. Ośrodek narciarski Hochzillertal Hochfügen, powstały niedawno w wyniku połączenia terenów narciarskich Hochzillertal w Kaltenbach i Hochfügen, należy obecnie do największych w Tyrolu. Mniejszy teren narciarski Spieljoch w Fügen upodobały sobie szczególnie rodziny i początkujący adepci narciarstwa. 


Hochzillertal – Hochfügen

Atuty:

  • 47 wyciągów
  • 107 km tras narciarskich
  • Jeden karnet w Dolinie Zillertal

Opis miejscowości Kaltenbach

Tuż na początku Doliny Zillertal znajduje się miejscowość Kaltenbach, a w niej funkcjonuje znakomity ośrodek narciarski Hochzillertal.

Jak dojechaćEksportuj jako KML dla Google Earth/Google MapsOtwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowymUtwórz kod obrazkowy QR dla niezależnej mapy w trybie pełnoekranowymEksportuj jako GeoJSONEksportuj jako GeoRSSEksportuj jako ARML dla przeglądarki rozszerzonej rzeczywistości Wikitude
Hochzillertal

ładowanie mapy - proszę czekać...

Hochzillertal 47.289476, 11.874504 Hochzillertal - przeczytaj artykuł[caption id="attachment_1033" align="alignnone" width="300"] Hochzillertal[/caption]Kaltenbach, Zillertal, Austria (Wskazówki dojazdu)

Jest to niewielka tyrolska miejscowość, która całkowicie jest zorganizowana pod zimowe szaleństwo. Miasteczko małe, ciche i przytulne z łatwym dojazdem. Oferuje wszystko co potrzebne na zimowym urlopie.

Trasy narciarskie w Hochzillertal

107 km doskonale utrzymanych stoków, 47 bezpiecznych i nowoczesnych wyciągów docierających nawet na wysokość 2500 m n.p.m., systemy sztucznego naśnieżania oraz bezpłatne skibusy łączące poszczególne miejscowości z dolnymi stacjami wyciągów sprawiają, że region narciarski „Fügen-Kaltenbach” stanowi jedną z najbardziej atrakcyjnych, gwarantujących śnieg zimowych destynacji w Alpach.
Dzięki budowie nowej 8-osobowej kolejki „Geols” na terenie narciarskim Spieljoch, oferta stoków w regionie powiększy się po raz kolejny. Trasa nowej kolejki GEOLS biegnie prosto do drogi prowadzącej do Hochfügen, skąd bezpłatny skibus w ciągu kilku minut przewozi narciarzy do regionu „Hochfügen-Hochzillertal“. Oczywiście mogą z niego skorzystać także narciarze przebywający aktualnie na terenie „Hochfügen-Hochzillertal“, którzy mają ochotę na wycieczkę na nowe stoki nad Fügen.

Hochzillertal Hochfügen mapa tras

Mapa tras Hochzillertal Hochfügen

Mapa tras Hochzillertal Hochfügen

Nowa dolna stacja Hochzillertal/Kaltenbach oferuje miłośnikom sportów zimowych wiele praktycznych usług i ładne wnętrza. Pełni ona rolę centrum obsługi i poczekalni i mieści bezpłatny parking, ściany wideo, automaty do sprzedaży karnetów, nowy bar, bezprzewodowy Internet dla wszystkich, czy schody ruchome do gondolek. Na południowych krańcach terenu narciarskiego w okolicach schroniska Kristallhütte powstaje nowy wyciąg Hirschbichllift, który udostępni kolejną wysokogórską dolinę z dwoma niebieskimi stokami.

Film z Hochzillertal

Hochfügen

Narciarze zmierzający bezpośrednio do Hochfügen wsiadają do samochodów lub bezpłatnych skibusów i jadą prosto do stacji wyciągów na poziomie 1500 m n.p.m. Hochfügen należy do najwyżej położonych terenów narciarskich w Austrii, które gwarantują najlepsze warunki narciarskie. Szczególnym upodobaniem darzą go freeriderzy i amatorzy głębokiego śniegu. W związku z tym, pod hasłem „Zabawa z głową”, Hochfügen przez cały sezon zimowy zapewnia wszelkie potrzebne informacje i oferuje szkolenia dla początkujących i zaawansowanych, dla dorosłych, dzieci i młodzieży, aby wyruszali na wolne tereny dobrze przygotowani.

Raj dla dzieci

Szkółka narciarska Zillertal

Szkółka narciarska Zillertal

Oprócz doskonale przygotowanych stoków oraz supernowoczesnych i bezpiecznych wyciągów, na rodziny z małymi dziećmi czeka w dolinie Zillertal szereg praktycznych ofert. „Zwergerl Club” to instytucja, którą znajdziemy na każdym z trzech terenów narciarskich, a pod nazwą tą kryją się przedszkola. Najmłodsi goście, którzy jeszcze nie jeżdżą na nartach, bawią się w nich w najlepsze pod opieką profesjonalnych opiekunek. Kluby zapraszają dzieci w wieku od kilku miesięcy do 7. roku życia.

Dzieci od lat 4 mogą się uczyć narciarskiego abecadła pod okiem świetnych instruktorów w przedszkolach narciarskich. Na każdym terenie narciarskim znajdują się także ogrodzone i odpowiednio zabezpieczone tereny dla dzieci, gdzie najmłodsi uczą się jazdy na nartach, ale też i świetnie się bawią. Pierwsze kroki na dwóch deskach dzieci stawiają ramię w ramię z początkującymi dorosłymi także na licznych „oślich łączkach”. Wygodne „czarodziejskie dywany” – które działają jak taśmy transportowe na płaskim terenie – znajdują się przy dolnych stacjach w Fügen i Hochfügen. Takim kompleksowym pakietem zachęt i udogodnień dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi Erste Ferienregion w dolinie Zillertal gwarantuje wolny od stresu urlop na nartach i popularyzuje sporty zimowe.

Hochzillertal kamery na stokach

Hochfügen FlyingCam

Hochfügen 8er Alm Berg

Hochfügen Talstation 8er Jet

Pogoda w Hochzillertal – prognoza 10-cio dniowa

pochmurno
Dzisiaj 12/19 0%
pochmurno
Pochmurnie. Maks. temp. 2 °C. Wiatr pd. z prędkością 10 do 15 km/h.
śnieg
Jutro 12/20 50%
śnieg
Poranne opady śniegu. Maks. temp. 5 °C. Wiatr pd.-zach. i zmienny. Możliwe op. śniegu 50%. Opady śniegu poniżej 2 cm.
możliwy deszcz
Piątek 12/21 50%
możliwy deszcz
Lekkie opady deszczu rozwijające się po południu. Maks. temp. 5 °C. Wiatr pd. z prędkością 15 do 30 km/h. Możliwe op. deszczu 50%.
możliwy deszcz
Sobota 12/22 40%
możliwy deszcz
Lekkie opady deszczu rozwijające się po południu. Maks. temp. 10 °C. Wiatr zach.pd.-zach. i zmienny. Możliwe op. deszczu 40%.
możliwy deszcz
Niedziela 12/23 60%
możliwy deszcz
Lekki deszcz. Maks. temp. 8 °C. Wiatr zach.pd.-zach. i zmienny. Możliwe op. deszczu 60%.
możliwy deszcz
Poniedziałek 12/24 50%
możliwy deszcz
Lekki deszcz. Maks. temp. 8 °C. Wiatr zach.pd.-zach. i zmienny. Możliwe op. deszczu 50%.
śnieg
Wtorek 12/25 60%
śnieg
Deszcz ze śniegiem. Maks. temp. 6 °C. Wiatr zach.pn.-zach. i zmienny. Możliwe op. deszczu 60%. Opady śniegu poniżej 2 cm.
śnieg
Środa 12/26 40%
śnieg
Deszcz ze śniegiem. Maks. temp. 5 °C. Wiatr pn.-zach. i zmienny. Możliwe op. deszczu 40%.
niewielkie zachmurzenie
Czwartek 12/27 20%
niewielkie zachmurzenie
Częściowe zachmurzenie. Maks. temp. 7 °C. Wiatr zach.pd.-zach. i zmienny.
pogodnie
Piątek 12/28 10%
pogodnie
Przeważnie bezchmurnie. Maks. temp. 7 °C. Wiatr zach.pn.-zach. i zmienny.

Hochzillertal opinie

Podziel się swoją opinią o ośrodku Hochzillertal Hochfugen

źródło: materiały własne i austria.info


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.