Największe ośrodki narciarskie w Austrii

Lista największych ośrodków narciarskich w Austrii, które zostały sklasyfikowane pod względem wielkości jako długość tras. Tego typu zestawienie ma swoje „ciemne strony”, a mianowicie są różne metodologie mierzenia długości i przez to mogą być wiecznie prowadzone akademickie spory jak to powinno się liczyć a sporami nie będę się zajmować i prezentuję aktualne zestawienie z oficjalnymi danymi jakie są udostępniane przez ośrodki narciarskie.

10 największych ośrodków narciarskich w Austrii

Poniższe zestawienie jest zebraniem informacji z oficjalnych stron ośrodków narciarskich oraz uwzględnieniem założenia, że brane są pod uwagę spójne ośrodki narciarskie, a nie stowarzyszenia regionalne w stylu Ski Amade czy Zillertal, które mają bardziej na celu wypromowanie bardziej regionu oraz stworzenie poszerzonej oferty. Drugim zjawiskiem są zmiany w zestawieniu. Ośrodki prowadzą ze sobą zażartą walkę wydając dziesiątki miliony Euro na inwestycje w infrastrukturę w postaci dodatkowych wyciągów i tras, które coraz częściej jako cel mają połączenie dodatkowych obszarów – takim przykładem może być dołączenie Fiberbrunn do Sallbach lub w końcu połączenie sasiadujących ośrodków jak to ma miejsce w Wagrain-Flachau czy Ski Arlberg

Nowa kolejka w Ischgl

Nowa kolejka w Ischgl

Czy wielkość ośrodka ma znaczenie?

Jak długo będzie trwał wyścig o miano największego ośrodka narciarskiego w Austrii? Pewnie jeszcze chwilę to potrwa, aczkolwiek są już widoczne pierwsze efekty przeinwestowania lub racjonalizacji działań. Widać, że w tej chwili bardziej zaczyna się dbać i rozwijać ofertę całoroczną oraz dodawać inne rozwiązania, które mają przyciągnąć turystów.  Ośrodki bardzo chętnie sięgają w swoich działaniach reklamowych po argument bycia największym lub jednym z największych bo to wciąż działa. Chętnie wybiera się miejsca gdzie mamy wiele stoków i wyciągów aby przede wszystkim uniknąć tłoku i kolejek, a tu jest pewien paradoks, że tym samym trafiamy w miejsca szalenie popularne i tłoczne. 

Poranek w Ischgl - rozjazd w różne kierunki

Poranek w Ischgl – rozjazd w różne kierunki

Ranking – największe ośrodki narciarskie w Austrii:

Od 2016 roku nastąpiły zmiany w rankingu na czołowych miejscach. Na pierwsze awansował Ski Arlberg po długo oczekiwanym połączeniu całego ośrodka, tym samym deklasując długoletniego lidera SkiWelt. Zmiana nastąpiła też na kolejnych miejscach gdzie Ischgl spadł na 4 pozycje po inwestycji w Saalbach  dodając połączenie z Fibenbrunn. Wyścig zbrojeń trwa więc pewnie nastąpią kolejne zmiany w następnych sezonach. Poniżej aktualne zestawienie największych ośrodków narciarskich w Austrii.

MiejsceOśrodekDługość trasIlość wyciągów
1 Ski Arlberg 305 km 88
 SkiWelt Widler Kaiser 284 km 90
 Saalbach-Hinterglemm 270 km 70
 Ischgl 238 km 45
 Serfaus-Fiss-Ladis 214 km 67
 KitzSki – Kitzbühel 179 km 54
 Sölden 146 km 33
 Ski Juwel 145 km 46
9 Zillertal Arena 143 km 52
10  Mayrhofen-Hippach 136 km 44

 


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

One Reply to “Największe ośrodki narciarskie w Austrii”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.