TOP 5 – ranking najlepszych imprezowych ośrodków narciarskich w Austrii

Aktualizacja 6 października 2017 przez Michał Nowak

Zimowy wyjazd na narty to nie tylko narciarskie przyjemności, ale też doskonała okazja aby spędzić czas w bardziej imprezowym wydaniu. Jednym z częstych pytań jakie spotykam to czy można znaleźć miejsca w Austrii gdzie po całym dniu na nartach można odpocząć… na dobrym après-ski, a wieczorem wybrać się na imprezę do barów i dyskotek? Oczywiście, że tak, oprócz cichych i urokliwych wiosek i miasteczek są też typowo „imprezowe” lokalizacje, które słyną z doskonałych imprez. Dlatego męskie wyjazdy, grupowe imprezy zazwyczaj są bardzo udane ponieważ oprócz doskonałych nart, można zrealizować inne potrzeby imprezowego wypoczynku. Poniżej najlepsze imprezowe miejscowości narciarskie w Austrii.

Najlepsze ośrodki narciarskie na imprezę w Austrii

W typowaniu brałem pod uwagę w miejsca w których traficie na kultowe après-ski, wieczorem znajdziecie niejeden bar i dyskotekę oraz możecie trafić na ciekawe koncerty lub inne imprezy masowe.

  1. Ischgl – komplet punktów za kultowe après-ski (Schatzi, Trofana, Kuchstall i wiele wiele innych), kluby nocne i dyskoteki oraz najbardziej spektakularne imprezy masowe.
  2. St Anton – za najlepsze après-ski w Zwariowanym Knagurze oraz Mooserwirt w Austrii. Do tego znakomite bary i kluby w miasteczku.
  3. Mayrhofen – znakomite après-ski w Ice Bar i Grillhof. Wieczorem w miasteczku rusza życie nocne. W niektórych klubach świetna muzyka na żywo.
  4. Soelden – rozrywka, rozrywka. Miasteczko Jamesa Bonda ze Spectre oferuje sporo barów après-ski, kluby z muzyką i do tego imprezy masowe z DJ-jami i pokazami laserów.
  5. Saalbach – główna ulica w Saalbach zapełnia się popołudniem tanczącymi narciarzami. Barów après-ski jest kilkadziesiąt w górę w kierunku Hinterglemm. Wieczorem życie nocne przenosi się do klubów i dyskotek.
Schnaps

Schnaps – Willy mit fruit

Najlepsze miejsca z après-ski w Austrii

Après-ski zaczyna się już wczesnym popołudniem, gdzie w barach przy stokach, na dużych tarasach zaczyna grać głośna skoczna muzyka i są to przede wszystkim „lokalne” hity. Niektóre bary oferują swoim zagorzałym klientom transport do miejscowości gdyby impreza się przeciągnęła poza godziny działania kolejek gondolowych. Natomiast największa zabawa zaczyna się po wyjściu z dolnych stacji kolejek. Zazwyczaj w tych miejscach znajdują się najbardziej kultowe lokale na après-ski, gdzie znowu gra głośna muzyka, leje się piwo i sznapsy i wszyscy niezależnie od wieku „tańczą” w butach narciarskich. Najbardziej kultowe après-ski znajdziecie St Anton, Ischgl i Mayrhofen.

Apres-ski w Sant Anton

Apres-ski w Sant Anton

Życie nocne w narciarskich kurortach w Austrii

Po après-ski następuje krótka przerwa na regenerację, trzeba znaleźć swoje miejsce pobytu, coś zjeść, prysznic, odpocząć i można udać się na zwiedzanie barów i dyskotek. Spotkamy zazwyczaj regionalne lokale, pełne ludzi, głośną muzykę i parkiety do tańca i zabawy. Najwiecej klubów znajdziemy w Ischgl, Mayrhofen, Soelden. Nastomiast każda większa miejscowość ma coś ciekawego do zaoferowania. Na przykład w Schaldming znajduje się gigantyczna imprezownia Tenne, gdzie zjeżdża się cała okolica i zabawa jest gwarantowana.

Tenne Schladming

Tenne Schladming – źródło facebook.com/schladming.tenne

Koncerty i imprezy masowe

Planując wyjazd  narciarski do Austrii, warto zapoznać się z kalendarzem imprez. Coraz częściej możemy trafić na koncerty dużych gwiazd sceny muzycznej, ale nie brakuje też tematycznych imprez. Niektóre z ośrodków organizują już cykliczne imprezy i zapraszają popularnych DJ-jów. Najczęściej największe imprezy odbywają się na początku i na końcu sezonu narciarskiego. W tej sferze prym wiedzie Ischgl gdzie koncerty odbywają się na Idalp na wysokosci 2320 m npm – i gra tam najwyższa półka Robbie Williams, Muse, Eton John itp

Koncerty w Ischgl

Koncerty w Ischgl


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.