Flachau Wagrain – narciarski duet

Flachau i Wagrain to sąsiadujące ze sobą alpejskie miejscowości nad którymi górują dwa szczyty Grafenberg i Griessenkareck – te duety stanowią doskonałą ofertę na rodzinny, i nie tylko, urlop narciarski w Alpach Austriackich. Jako bonus do tego duetu mamy jeszcze dostępny ośrodek Sankt Johann Alpendorf.


Flachau Wagrain

Atuty:

  • 43 wyciągi
  • 121 kilometrów tras narciarskich i 40 km tras biegowych
  • Długie i szerokie trasy narciarskie
  • Idealna infrastruktura dla początkujących narciarzy
  • Kolejka linowa G-Link łącząca dwie góry

Jak dojechać do Flachau / Wagrain?

Od przejścia granicznego w Gorzyczkach do Flachau / Wagrain mamy 630-650 km w zależności od trasy jaką wybierzemy. „Dłuższa” ale wygodniejsza to autostrada A1 na Salzburg a następnie A10 na Villach – i do Wagrain mamy zjazd na drogę 311, a do Flachau bezpośrednio zjazd z autostrady. Ta lokalizacja jest bardzo wygodna dla podróżowania ponieważ nie musimy nigdzie daleko jechać w dolinę.

Jak dojechaćEksportuj jako KML dla Google Earth/Google MapsOtwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowymUtwórz kod obrazkowy QR dla niezależnej mapy w trybie pełnoekranowymEksportuj jako GeoJSONEksportuj jako GeoRSSEksportuj jako ARML dla przeglądarki rozszerzonej rzeczywistości Wikitude
Flachau

ładowanie mapy - proszę czekać...

Flachau 47.343941, 13.392334 Flachau - czytaj więcej Flachau, Österreich (Wskazówki dojazdu)

Opis miejscowości Flachau i Wagrain

Obie miejscowości to niewielkie alpejskie miasteczka składające się w zasadzie z samych apartamentów, pensjonatów i hoteli. Znajdziemy w nich sklepy i restauracje, kawiarnie i puby ale wszystko jest w skali mikro, czyli niewiele. W Wagrain nawet za bardzo nie ma gdzie iść na spacer, ponieważ chodniki są wąskie i kręte, a miasteczko niewielkie. Obie miejscowości to bardziej spokój i rodzinny relaks niż mekki rozrywki.

Centrum Wagrain

Centrum Wagrain

Noclegi we Flachau i Wagrain

Miejsc noclegowych nie brakuje, zarówno Flachau jak i Wagrain oferują niezliczoną ilość miejsc noclegowych od podstawowych do bardzo dobrych hoteli z pełną ofertą. Nie musimy się martwić lokalizacją i oddaleniem od stacji kolejek ponieważ skibusy jeżdżą regularnie po całych miejscowościach i z łatwością dostaniemy się pod stok i z powrotem.

Narty we Flachau i Wagrain

Teren narciarski to połączenie ośrodków z 3 miejscowości i generalnie dwóch szczytów. Na całym terenie jeździmy na jednym karnecie, który daje nam nawet większe możliwości, ponieważ ośrodki są częścią regionu SkiAmade. Pomiędzy miejscowościami Flachau i Wagrain mamy najbardziej zagospodarowaną narciarsko górę Griessenkareck, gdzie na jej zboczach znajduje się większość stoków narciarskich. Następnie z Wagrian mamy dostęp do kolejnej góry Grafenberg gdzie rozpoczyna się druga część ośrodka i dodatkowo dostęp do stoków ośrodka St Johann Aplendorf. Obie góry stanowią duet, ponieważ są połączone kolejką górską przebiegającą nad Wagrain.

Łącznie do dyspozycji mamy 43 wyciągi i 121 km tras:

  • 31 km łatwych
  • 85 km średnich – większość z tych tras jest jest bardzo łagodna
  • 5 km trudnych

Trasy narciarskie Flachau

Flachau

Flachau

Flachau to jedna z bardziej znanych miejscowości narciarskich w Austrii. Bezpośrednio nad miejscowością znajdują się stoki narciarskie i z 3 różnych punktów możemy dostać się na górę Griessenkareck. Cechą charakterystyczną stoków nad Flachau jest szerokość tras, bo w zasadzie mamy do dyspozycji jedno zbocze góry gdzie w zasadzie równolegle w górę prowadzą wyciągi, i na próżno nam tam szukać map z rozpisem wyciągów i tras – ponieważ wyjeżdżamy różnymi wyciągami w górę i po prostu zjeżdżamy różnymi trasami w dół. Tam nie można się zgubić. Trasy mają oznaczenie w większości czerwone, ale moim zdaniem jest to zdecydowanie na wyrost, bo jest to najbardziej łagodny teren narciarski jaki znam w Austrii i dlatego jest to idealne miejsce do nauki jazdy na nartach.

Na tym terenie znajduje się bardzo wiele różnego rodzaju restauracji, barów. Dla najmłodszych duży teren zajmuje przedszkole narciarskie. Wyciągi są nowoczesne, szybkie i z podgrzewanymi kanapami. Do tego ogromna infrastruktura do naśnieżania co jest gwarancją warunków narciarskich.

Trasy narciarskie w Flachau są średnio lub mało wymagające, sprawiające dużo przyjemności, jeśli ktoś lubi stoki szerokie i długie. W kierunku Wagrain zaczynają się kolejne trasy i wyciągi, a te już stanowią większe wyzwanie.

Trasy narciarskie Wagrain

Wagrain trasy narciarskie

Wagrain trasy narciarskie

Z Wagrain na górę Griessenkareck zabierają nas dwie gondole, jedna bezpośrednio z miasteczka o urokliwej nazwie Latający Mozart, a druga gondola jest zlokalizowana pomiędzy Flachau i Wagrain i nosi nazwę Rote 8er. Wzdłuż tych wyciągów są genialne trasy o średnim poziomie trudności, są długie i szerokie i sprawiają sporo radości. Po tej części góry znajduje się też najwyższy punkt tego ośrodka (t.j. 1980 m npm) i wyciąg na szczyt Griessenkareck.

Po drugiej stronie miejscowości Wagrain znajduje się góra Grafenberg. Na te stoki możemy dostać się bezpośrednio z Griessenkareck, ponieważ na pośredniej stacji Latającego Mozarta dobudowano imponującą 130 osobową kolejkę gondolową, która majestatycznie sunie nad miasteczkiem na zbocza Grafenberg.

Wagrain G-Link

Wagrain G-Link

Dolna stacja kolejki w Wagrain to dwie kolejki gondolowe. Pierwsza, starsza, sześcioosobowa wiezie nas na szczyt Grafenberg 1702 m npm, a druga, nowa ośmioosobowa ma swoją destynację do przesiadki na G-Link w kierunku Flachau, lub na przesiadkę do kolejki krzesełkowej na szczyt. Ze szczytu Grafenberg do Wagrain znajduje się znakomita czerwona trasa o bardzo fajnych parametrach dla szybkiej i dynamicznej jazdy. Na szczycie Grafenberg znajduje się doskonały punkt widokowy, restauracje i szkółki dla najmłodszych.

Wagrain

Wagrain

Wagrain trasy narciarskie

Wagrain trasy narciarskie

W kierunku St. Johann Alpenhof mamy do dyspozycji kolejne trasy. Na tym terenie znajduje się też czarna trasa dla bardziej wymagających narciarzy oraz całkiem ambitne czerwone. Ten teren jest znacznie mniejszy od tego na górze Griessenkareck, dlatego uzupełnieniem jest połączenie z ośrodkiem St. Johann Aplendorf.

Trasy narciarskie St. Johann Alpendorf

St Johann Alpendorf

St Johann Alpendorf

Sankt Johann Alpendorf to kilka tras przeznaczonych również dla początkujących narciarzy, ponieważ są o łagodnym nachyleniu, znajdują się tam szkółki oraz inne atrakcje dla najmłodszych. Dla bardziej ambitnych narciarzy są dwie dłuższe trasy prowadzące do wyciągu gondolowego. Bezpośrednio z St. Johann nie ma wyciągu na ten teren narciarski, trzeba dojechać skibusem do Alpendorf, bo tam znajduje się kolejka gondolowa i krzesełkowa. Teren jest mniejszy od duetu Flachau i Wagrain i jest urozmaiceniem dla osób, które lubią się przemieszczać po ośrodku narciarskim.

Flachau Wagrain mapa tras

Flachau Wagrain mapa tras

Flachau Wagrain mapa tras

Flachau Wagrain ceny skipass

Karnet dzienny lub godzinowy możemy kupić na dany ośrodek narciarski, a karnety do 2 dni mamy już na cały region Ski Amade. Cena jak zwykle jest uzależniona od wieku, czasu trwania i sezonu. Poglądowo cena karnetu dziennego w sezonie wynosi obecnie 50 Euro. Szczegółowy cennik znajdziesz tutaj.

Flachau kamery na stokach


Wagrain kamery na stokach


Flachau Wagrain prognoza pogody 10-cio dniowa

Lokalizacja nie została odnaleziona

Flachau Wagrain opinie

Podziel się swoją opinią o nartach w Flachau i Wagrain


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.