TOP3 – Ranking ośrodków narciarskich dla rodzin w Austrii

Aktualizacja 26 września 2022 przez Michał Nowak

TOP3 – Ranking ośrodków narciarskich dla rodzin w Austrii

Bardzo często pada pytanie, gdzie pojechać na narty z dziećmi do Austrii? Dlatego poniżej przedstawiam krótki ranking: najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii dla rodzin z dziećmi.

Narty z dziećmi w Austrii

Zacznijmy od tego czy warto jechać kilkaset kilometrów do Austrii, czy może lepiej zostać w Polsce i tutaj spędzić urlop narciarski? Odpowiedź w zasadzie jest bardzo prosta. Jeżeli nas stać i mamy czas to zdecydowanie warto. Będzie to doskonała okazja dla dzieci do doskonalenia swoich umiejętności, ponieważ bez problemu znajdziemy szkółki narciarskie czy też przedszkola do których można „oddać” dziecko na cały dzień. W tym czasie rodzice mogą się oddać swoim planom narciarskim. W sytuacji gdy już nasze dzieciaki same świetnie dają sobie radę na nartach to niektóre ośrodki narciarskie są wręcz rajem dla rodzinnych wyjazdów narciarskich. Świetnie przygotowane trasy, łatwy dostęp do stoków, ułatwienia dla dzieciaków to sprawia, że rodzinny urlop narciarski musi być udany.

Noclegi w AustriiBooking.com

TOP 3 rodzinnych ośrodków w Austrii.

1. Serfaus Fiss Ladis

Znajdująca się w Tyrolu potrójna miejscowość narciarska Serfaus Fiss Ladis to doskonałe miejsce na rodzinne narty. Po pierwsze infrastruktura narciarska, która jest doskonale przystosowana dla dzieci. Trasy i wyciągi bliżej położone miasteczek, a szczególnie w Serfaus to idealne tereny do nauki jazdy na nartach. Wielkie szerokie trasy i do tego wygodne wyciągi. Na szczególną uwagę zasługują szkółki narciarskie, które mają kilka stopni zaawansowania i do tego odpowiednie programy treningowe oraz do tego dedykowane rozwiązania – pochylnie, parki, tunele, trasy przygodowe itp. Dwie szkółki w Fiss i Serfaus oferują dostępność instruktorów mówiących po polsku. Do tego w samym miasteczku znajdziemy hotele całkowicie dedykowane rodzinom. Mało tego – pod stacjami gondolek znadziemy wygodne szafki i zaplecze do przechowania nart oraz przebrania butów itp. więcej o Serfaus Fiss Ladis przeczytasz tutaj.

Serfaus-Fiss-Ladis

2. Saalbach Hinterglemm Leogang

Doskonała infrastruktura dla dużych i małych narciarzy. Blisko Saalbach i Hinterglemm znajdują się punkty gdzie można zostawić swoje pociechy w przedszkolu narciarskim, a starsze dzieciaki specjalnymi skuterami z wagonikami są zabierane na dogodne dla ich umiejętności trasy. Po całym dniu w punktach odbioru odbywają się animacje dla dzieci, rodziców i instruktorów.  Więcej o Saalbach-Hinterglemm.

Narty w Saalbach

3. Flachau 

Trzeci polecany ośrodek na narty rodzinne w Austrii to Flachau w Ziemi Salzburskiej. 650 km od Polskiej granicy znajduje się bardzo nowoczesny ośrodek narciarski, który w swoim zamyśle też szczególnie dba o rodziny z dzieciakami. Nie brakuje nam zatem doskonałej bazy noclegowej, łatwego dostępu do stoków oraz całego zaplecza szkoleniowego. Trasy i wyciągi mają szereg udogodnień dla dzieciaków przez co możemy się spodziewać bardzo udanego urlopu. Dodatkowo jest też szkółka narciarska, która ma również polskich instruktorów. Więcej o Flachau.

Flachau
Flachau

Zobacz także – Szkółki narciarskie z instruktorami z Polski w Austrii

Podziel się swoją opinią na temat najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii dla rodzin z dziećmi.


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.