Warunki narciarskie w połowie listopada 2022 w Austrii

Aktualizacja 6 listopada 2022 przez Michał Nowak

Wczesna zima w tym roku nie jest łaskawa, a dotychczasowa aura w Aplach przypominała bardziej ciepły wrzesień. Kilka tygodni temu trochę śniegiem sypnęło ale w ostatnich tygodniach było sucho, słonecznie i śnieg na lodowcach skutecznie zniknął… aż do 4 listopada. W ubiegły piątek sypnęło, w różnej intensywności i znacząco to poprawiło warunki narciarskie, a do tego, przede wszystkim ochłodziło się, bo jeszcze kilka dni temu temperatura dochodziła do 20 stopni w dolinach.

Sezon jest otwarty na lodowcach, a pierwszy duży ośrodek z planami startu w listopadzie to Ischgl od 24.11.2022. Dzień później kilka wyciągów otwiera Obertauern. Kolejne ośrodki zapowiadają start w grudniu – i tak np Ski Arblerg to start od 02.12.2022. W połowie grudnia będą otwarte wszystkie ośrodki, a ilość tras będzie uzależniona od warunków śniegowych.

A oto jakie mamy warunki w połowie listopada na Lodowcach w Austrii:

  • Hintertux Gletscher – pokrywa 80 cm, otwarte 15 z 21 wyciągów (czyli cały lodowiec) i mamy do dyspozycji 35 km tras / na 60 km.
  • Stubaier Gletscher – pokrywa od 15 do 45 cm otawrce 12 z 26 wyciągów i dostępne 17 km tras na 65km.
  • Soelden – pokrywa do 105 cm, otwarte 28 km tras, działają oba lodowce i 10 wyciągów. Dojazd tylko z parkingów pod lodowcami ponieważ bliżej miejscowości brak warunków.
  • Kaprun – Lodowiec Kitzsteinhorn – pokrywa około 85 cm, działa 8 wyciągów i otarte jest 5 tras na najwyższej części lodowca.
  • Pitztaler Gletscher – pokrywa do 55 cm, otwarte 7 wyciągów i 11 km tras.
  • Kaunertaler Gletscher – pokrywa około 50 cm, otwarte 3 wyciągi i 8 tras narciarskich.

W kolejnych dniach pogoda na lodowcach zapowiada się dobra, może trochę też popadać i na pewno można się spodziewać lekko mroźnej lub trochę powyżej zera pogody. Dla wszystkich planujących wyjazd na długi weekend zapowiada się przystępna aura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.