Warunki narciarskie w Austrii – Styczeń 2017

Aktualizacja 6 października 2017 przez Michał Nowak

Zima, zima, zima na całego, tak w skrócie można określić obecną aurę w Austrii, a jeszcze przed Świętami śniegu w dolinach było jak na lekarstwo, tak teraz prognozy 10-cio dniowe mówią nawet o 50 cm świeżego puchu. To i tak nie zmienia faktu, że wszystkie ośrodki narciarskie są już teraz doskonale przygotowane do szczytu sezonu – śniegu jest wystarczająco dużo i działają już praktycznie wszystkie wyciągi.

Największa głębokość śniegu to oczywiście lodowce w Austrii gdzie dochodzi do 150 cm, ale takie ośrodki jak Schladming Planai, Hauser Kaibling, Flachau były w stanie też „wyprodukować” pokrywę do 130 cm śniegu, a np w Obertauern otwarte są już wszystkie wyciągi i pokrywa sięga 100 cm, dlatego warunki narciarskie są znakomite. Oczywiście w większości przypadków mamy sztuczny śnieg, niestety do tej pory opady naturalnego śniegu były sporadyczne, tak więc dla fanów freeridów sezon zacznie się lada chwila wraz z pierwszymi większymi opadami.

W pozostałych znanych ośrodkach narciarskich jak Saalbach Hinterglemm, Kitzbuhel, Nassfeld czy Zell am See warunki narciarskie też są bardzo dobre, a pokrywa o grubości powyżej 50 cm pozwala na bardzo dobre szusowanie. 

Warunki narciarskie na ferie 2017 w Austrii

Prognoza na pierwsze dwa tygodnie Stycznia 2017 gwarantuje, że zimowe ferie będą absolutnie udane w zimowej scenerii z mnóstwem śniegu, już uzupełnionego działaniem natury. Pozostaje tylko zacząć planować swój urlop.

A ty gdzie w tym roku pojedziesz na narty do Austrii? 


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.