Nassfeld – Słoneczne Alpy

Nassfeld – szóste miejsce w rankingu

Na granicy z austriacko – włoskiej znajduje się ośrodek narciarski Nassfeld Hermagor Pressegger See, największy jaki oferuje Karyntia. Wyróżnia go ultranowoczesna infrastruktura z super szybkimi wyciągami i ogromną ilość tras w tym 30 km tras niebieskich, 69 czerwonych i 11 km tras czarnych. Dla mnie Nassfeld to przede wszystkim słońce. Ośrodek chwali się największą ilością słonecznych dni w ciągu sezonu.


Nassfeld Hermagor Pressegger See

Atuty:

  • najwięcej słonecznych dni
  • włoskie klimaty
  • supernowoczesne wyciągi
  • szerokie trasy
  • 110 km tras

Opis miejscowości Nassfeld

Samo Nassfeld znajduje się na wysokości 1500 m i nosi właśnie nazę Sonnenalpen Nassfeld, zaraz za nią mamy przejście graniczne do Włoch.  Prowadzi do niego niesamowicie kręta droga, gdzie trzeba sporo i szybko wspinać się w górę. W samym Nassfeld mamy domki do wynajęcia i przede wszystkim hotele, część z nich o wysokim standarcie. Możecie znaleźć restaurację oferującą kuchnię molekularną w hotelu Wulfenia. Zdecydowana większość narciarzy wsiada do kolejki gondolowej Millenium Express w miejscowości Tropolach. Tam też i pobliskim Hermagor znajdziecie niezliczoną ilość pensjonatów i hoteli. Parkowanie w Nassfeld jest utrudnione więc lepiej skorzystać z gondoli. Wracając można skorzystać z trasy mającej prawie 8 km zjazdu lub z powrotem użyć gondoli. Wysokość, na której leży ten obszar (od 1600 do ponad 2000 m n.p.m.), mikroklimat znajdujący się pod wpływem śnieżnych niżów znad Adriatyku i systemy naśnieżania obejmujące swym zasięgiem teren całego ośrodka, gwarantują grubą pokrywę śnieżną od końca listopada do połowy kwietnia. Jednocześnie położenie geograficzne zapewnia Nassfeld w zimie o 100 godzin słońca więcej, niż mogą się spodziewać regiony po północnej stronie Alp.

Mapa tras Nassfeld

mapa_tras_nassfeld

Mapa tras narciarskich Nassfeld

Trasy narciarskie w Nassfeld

Gondola zawozi nas na szczyt góry Skiplatz Madritsche na wysokość 1919 m. Wokół tej góry jest zgrupowana zdecydowana większość tras. Ten szczyt to punkt startowy i możemy wybrać się w dowolną stronę ośrodka. Teren narciarski jest tak dobrze przemyślany, że w sposób ekspresowy możemy przenosić się do innych fragmentów ośrodka. Trasy są szerokie i o dobrych parametrach. Nie tracimy czasu na przewężeniach i dojazdówkach. Sporo narciarzy aby powrócić korzysta z najdłużej trasy w ośrodku mającej prawie 8 km i prowadzącej ze szczytu Start Caria (1822 m) i zjeżdżamy do doliny na wysokość 810 m npm. Warto spróbować taki długo dystans, tym bardziej że nie jest to żadna nartostrada, dojazdówka, a regularna trasa narciarska.

Trasy w Nassfeld

Trasy w Nassfeld

Gdzie spać w Nassfeld

Jak już wcześniej wspomniałem w miejscowości Tropolach, Hermagor i okolicznych jest bardzo dużo miejsc noclegowych. Hotele jakie mogę polecić bez wahania ,bo sprawdzone i cechują się opcją zapinam narty i wchodzę na stok, to znajdujące się w Nassfeld dwa hotele. Jeden znajdujący się praktycznie na granicy z Włochami Hotel Berghof – wystarczy przejść przez ulicę i wyciągiem orczykowym dostajemy się do wyciągów krzesłekowych. A drugi znajdujący się już zaraz przy głownych stokach hotel Falkensteiner Sonnenalpen – z podgrzewanym basenem zewnętrzym i genialnym SPA i jeszcze lepszą kuchnią.Booking.com

Trasy w Nassfeld

Trasy w Nassfeld

Dojazd do Nassfeld

Aby dojechać mamy najkrótszą kierując się na Graz autrostradą A2, następnie mijamy Klagenfurt, Villach i następnie wybieramy kierunek Hermagor i drogę 111. Z Krakowa to około 880 km i 8,5h jazdy samochodem.

Kamery Nassfeld

Zobacz aktualne warunki na stokach.

Nassfeld pogoda – prognoza 10-cio dniowa

niewielkie zachmurzenie
Czwartek 11/23 10%
niewielkie zachmurzenie
Częściowe zachmurzenie. Min. temp. -2 °C.
pogodnie
Jutro 11/24 10%
pogodnie
Przeważnie bezchmurnie. Maks. temp. 9 °C. Wiatr pd.-zach. i zmienny.
deszcz
Sobota 11/25 100%
deszcz
Deszcz. Maks. temp. 5 °C. Wiatr pd.-zach. z prędkością 10 do 15 km/h. Możliwe op. deszczu 100%. Opady deszczu około 12 mm.
przelotne opady śniegu
Niedziela 11/26 60%
przelotne opady śniegu
Rano przelotne opady śniegu. Zimno. Maks. temp. -1 °C. Wiatr pn.pn.-wsch. z prędkością 10 do 15 km/h. Możliwe op. śniegu 60%. Opady śniegu poniżej 2 cm.
pogodnie
Poniedziałek 11/27 10%
pogodnie
Przeważnie bezchmurnie. Maks. temp. 0 °C. Wiatr zach.pn.-zach. i zmienny.
pogodnie
Wtorek 11/28 10%
pogodnie
Przeważnie bezchmurnie. Maks. temp. 0 °C. Wiatr pd.pd.-zach. i zmienny.
śnieg
Środa 11/29 80%
śnieg
Śnieg. Maks. temp. 1 °C. Wiatr pd.pd.-wsch. i zmienny. Możliwe op. śniegu 80%. Opady śniegu 7-12 cm.
granulki lodu
Czwartek 11/30 70%
granulki lodu
Marznące opady śniegu z deszczem. Maks. temp. 0 °C. Wiatr pn.-wsch. i zmienny. Możliwe opady 70%. Oczekuje się około 3-7 cm opadów śniegu i lodu.
przewaga chmur
Piątek 12/01 20%
przewaga chmur
Przewaga chmur. Maks. temp. -1 °C. Wiatr pn.pn.-wsch. i zmienny.
niewielkie zachmurzenie
Sobota 12/02 20%
niewielkie zachmurzenie
Częściowe zachmurzenie. Maks. temp. -1 °C. Wiatr pn. i zmienny.

Film z nart

Nassfeld opinie

Podziel się z nami swoją opinią na temat Nassfeld


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.