Sezon 2018/19 rozpoczęty – gdzie można już jeździć na nartach w Austrii?

Aktualizacja 3 grudnia 2018 przez Michał Nowak

Zima już na dobre zagościła w Alpach Austriackich i kolejne ośrodki otwierają pierwsze wyciągi i trasy. Do pełnego otwarcia sezonu jeszcze zostały średnio dwa tygodnie ale już teraz można jeździć w dużej ilości ośrodków.

Najlepsze warunki są oczywiście na Lodowcach w Austrii, bo tam śniegu jest najwięcej, a temperatura najniższa dlatego w zestawieniu pod względem śnieg i warunki to na pierwszym miejscu są miejsca jak Hintertux, Soelden, Stubai itd.  

Sezon 2018/19 Hintertux

Zdjęcie 1 z 11

Tam gdzie są wyżej położone ośrodki narciarskie jak Ischgl, Obertauern czy też Obergurgl/Hochgurgl to mamy do czynienia też już z przyzwoitą ilością śniegu i dużą ilością tras. Niżej położone ośrodki jak Schaldming, Kitzbuehel intensywnie śnieżą i otwierają po kilka tras i wyciągów. Każdego dnia coś nowego się pojawia.

Większość ośrodków otwiera infrastrukturę tak szybko jak tylko na to pozwalają warunki narciarskie, jednak daty oficjalnych otwarć to pierwszy i drugi tydzień grudnia. W pełni sezon startuje tuż przed Świętami we wszystkich ośrodkach narciarskich w Austrii. Najbliższy tydzień to ciągłe opady śniegu i spory mróz dlatego można spodziewać się świetnych warunków.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.