Narty w Karyntii

Aktualizacja 6 października 2017 przez Michał Nowak

Narty w Karyntii – rodzinny urlop w Karyntii

Narty w Karyntii. Pierwsze kroki na nartach, bałwan z nosem z marchewki, szalona jazda na sankach przy świetle księżyca… przyjazne rodzinom narciarskie regiony Karyntii to najlepsze miejsce na niezapomniany zimowy urlop. Na dzieci i na dorosłych, na słonecznym i śnieżnym południu Austrii czekają przeżycia i wrażenia, których pozostaną w pamięci na długo. Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold, karnety regionalne i pakiety łączące różne atrakcyjne usługi to klucze otwierające wstęp do terenów narciarskich regionu, które bardzo łagodnie obchodzą się z budżetem rodzinnym.

Zima w Karyntii to pora roku pełna atrakcji. Ponad 850 km doskonale utrzymanych stoków w 30 ośrodkach narciarskich Karyntii i wschodniego Tyrolu, z których większość została wyróżniona narciarskim znakiem jakości, to głównie tereny w sam raz dla rodzin, gdzie zbocza są łagodne, a pośpiech nie istnieje. Nowicjuszom polecamy certyfikowane karynckie szkoły narciarskie z gwarancją sukcesu – ich uczniowie są w stanie przez trzy dni na tyle opanować technikę, aby bez problemu pokonać każdy niebieski stok. Cena 129 euro oprócz nauki obejmuje także kompletny sprzęt: narty, kijki, buty i kask lub deskę snowboardową, buty i kask. Rodzicom, którzy chcieliby dotrzymać swoim dzieciom kroku na nartach, szkoły oferują kursy dla powracających na stoki, w ramach których indywidualnie lub w małych grupach można poznać najnowsze narciarskie techniki.

Jednak Karyntia żyje nie tylko nartami. Bogata oferta ciekawych zajęć poza stokami gwarantuje udany rodzinny urlop.

Narty w Karyntii

Narty w Karyntii

 Bad Kleinkirchheim/St. Oswald

Proponuje szczególnie urozmaicony program. Każdy kilkudniowy karnet upoważnia do spędzenia dnia na stoku w godzinach od 9 do 16 lub do wstępu do jednej z dwóch term. Nowa waluta – „rodzinne euro” – daje dzieciom do 12. roku życia możliwość jazdy na nartach za 1 euro dziennie (w terminie od 10 stycznia do 06 marca 2015). W okresie promocji „Narty i termy” z pakietem „Skipass inklusiv” można skorzystać z 50% rabatu na wstęp do term (od 7 marca do 6 kwietnia 2015 włącznie). Tegoroczna nowość to specjalne usługi dla rodzin, w ramach których instruktorzy narciarstwa zapoznają rodziny z terenem narciarskim i podpowiadają właściwą technikę narciarską. Terminy: niedziela, 28 grudnia do 4 stycznia oraz 1 lutego /8 lutego /15 lutego od godziny 9.30 przy dolnych stacjach Kaiserburg, Maibrunn i Nationalparkbahn Brunnach. Czas trwania: 2 godziny.

Nassfeld

Nassfeld to jeden z dziesięciu najlepszych terenów narciarskich w Austrii, może się również pochwalić doskonałą ofertą dla rodzin. Składają się na nią m.in. nowoczesne i dostosowane do potrzeb najmłodszych kolejki linowe, trzy tereny do ćwiczeń dla dzieci, łagodne trasy zjazdowe i przyjazne ceny. I tak na przykład narty dla dzieci można wypożyczyć już za 1 euro dziennie, a w ramach promocji „SkiHits for Kids PREMIUM” dzieci do lat 9,9 wypoczywają bezpłatnie: od 05.12 do 24.12.2014 i od 14.03 do 12.04.2015 dzieci śpią w pokoju rodziców lub dziadków bez żadnych opłat (oferta obejmuje także wyżywienie) i również bezpłatnie otrzymują karnet narciarski, kurs jazdy na nartach i sprzęt (w tym kask). Dzieci, które nie ukończyły 15. roku życia za wszystkie pakiety Ski-Hit płacą tylko połowę. Ulubieńcem najmłodszych jest pingwin BOBO – maskotka i dobry duch miniklubu BOBO, gdzie maluchy w wieku od lat 3 do 5 bawią się pod okiem opiekunów. W programie dnia klubu znajdziemy między innymi wyprawy na sanki, naukę jazdy na nartach, teatrzyk kukiełkowy, a w międzyczasie posiłek.

„Im mniejszy, tym taniej” – zgodnie z tą zasadą ułożono cennik narciarskiego centrum dla dzieci Kinder-Skiwelt Weissensee. Za hotel, wyciąg, szkołę narciarską, a nawet za wypożyczenie sprzętu płaci się stosownie do wzrostu użytkownika.

Kto najszybciej ukończy slalom na lodzie? Kto ulepi największego bałwana? Podczas dziecięcej olimpiady na lodzie i śniegu liczy się przede wszystkim zabawa i ruch na świeżym powietrzu. Od 22 lutego do 8 marca 2015 r. dzieci, których rodzice zarezerwują pobyt w jednym z 50 obiektów partnerskich, będą mogły wziąć udział w zawodach gratis.

Górę Katschberg również można ze spokojnym sumieniem nazwać rajem dla najmłodszych. Katschi’s Kinderwelt to teren narciarski dla dzieci, na którym najmłodszym narciarzom kibicują barwne postaci z komiksów. W razie potrzeby maluchy mogą się ogrzać w specjalnych pawilonach. Dodatkowo, w każdą środę w centrum Jazdy Konnej odbywa się parada maskotek. Niewielkie rozmiary terenu narciarskiego Turracher Höhe są w oczach rodzin jego najważniejszą zaletą. Ale nie jedyną, bo do spędzenia urlopu w rodzinnym gronie zachęcają specjalne zniżki przy zakupie karnetów dziennych, kursy jazdy na nartach dla dzieci i hotele z ofertą dostosowaną do potrzeb najmłodszych (np. z opieką w weekendy lub podczas ferii codziennie). Absolutnym hitem zdaniem dzieci i dorosłych jest kolejka górska Nocky Flitzer. Heidi-Alm Skipark na terenie narciarskim Falkert to idealne miejsce dla adeptów narciarstwa. Są tu bezpieczne, rozległe stoki, nie ma natomiast kolejek do wyciągów – idealne miejsce dla początkujących! Tradycyjnie popularnością wśród rodzin cieszy się region Lieser-Maltatal z terenem narciarskim Innerkrems. Jedną z jego atrakcji jest Windel-Wedel-Camp – kurs jazdy na nartach dla najmłodszych z najmłodszych – szusowania uczą się tutaj maluchy w wieku od 2. roku życia. Goście hotelu dla rodzin z małymi dziećmi otrzymują zimą do każdej rezerwacji bezpłatne bilety na wyciągi w Innerkrems. Każda środa to dzień przygody: gdy na torze bobslejowym Fire & Ice i podczas zjazdów na sankach wypieki z emocji pojawiają się nie tylko na dziecięcych policzkach, na lodowiskach brzęczą łyżwy, a najodważniejsi podbijają przestworza na mierzącej 300 m długości megatyrolce – wtedy zima prezentuje się poza stokami ze swej najbardziej atrakcyjnej strony. Polecamy: nie najdłuższy, ale na pewno najbardziej spektakularny wyścig psich zaprzęgów w Europie odbędzie się tutaj w terminie od 7 do 9 marca. Weźmie w nim udział ok. 50 zaprzęgów z dziewięciu krajów. Na miłośników zimowych atrakcji – nart, snowboardu, kuligów i pieszych wędrówek po śniegu – czeka prawdziwy skarb: cztery tereny narciarskie w dolinie Lavanttal (Koralpe, Weinebene, Klippitztörl, Hebalm). Malownicze zimowe krajobrazy kryją prawdziwy raj dla rodzin, wyposażony w stosowną infrastrukturę i kuszący specjalnymi taryfami dla dzieci i pakietami dla rodzin. Do 20 grudnia i od 1 marca karnet narciarski na 28 km stoków na terenie Klippitztörl otrzymujemy gratis w cenie noclegu.

Dzieci do lat 14 zakwaterowane w okolicach jeziora Millstatt jeżdżą gratis na terenie narciarskim Goldeck (od 4.01 do 29.03.2015). 3 dni jazdy na nartach z karnetem Top-Ski-Pass na terenie Goldeck upoważniają do odbioru wejściówki na 1 dzień do aquaparku Drautalperle w Spittal an der Drau.

Radość w oczach dzieci i dużo dobrej zabawy dla całej rodziny to priorytety regionu Parku Narodowego Wysokie Taury. Między innymi dlatego udział dziecka w towarzystwie osoby dorosłej w programie „Magiczne chwile” kosztuje tylko 10 euro. We wszystkich wycieczkach towarzyszą rodzinom profesjonalni przewodnicy po Parku Narodowym. Cena obejmuje także przejazdy, odpowiedni sprzęt oraz smaczny poczęstunek. Do wyboru jest między innymi piesza wycieczka z przejażdżką saniami, kurs wspinaczki po lodzie albo wyprawy na rakietach śnieżnych i podglądanie dzikich zwierząt. Jeśli natomiast chodzi o „zwykłą” jazdę na nartach, to na terenie narciarskim Heiligenblut rodzice, którzy kupili karnet dla siebie, swoim dzieciom do 10. roku życia muszą sprawić tylko karnet „z bałwankiem” za ok. 2 euro dziennie.

Dolina Bodental w regionie Rosental to zaciszne miejsce w sam raz dla rodzin. Z pomocą czarodziejskiego dywanu maluchy zbierają pierwsze doświadczenia na nartach i powoli przesiadają się na „baby lift”. Z obydwu wyciągów można korzystać bezpłatnie. Więksi narciarze mają do dyspozycji dwa wyciągi orczykowe i jeden ratrakowany stok. Szkoła narciarska Bodental oferuje kursy snowboardowe dla początkujących, kilkudniowe kursy narciarskie lub prywatne lekcje, a potrzebny sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Również Dreiländereck obchodzi się łaskawie z rodzinnymi budżetami. Kursy narciarskie dla dzieci nie są drogie, a pobyt w narciarskim przedszkolu w ogóle nic nie kosztuje. Oprócz zjazdów na nartach emocji dostarcza także naturalny tor saneczkarski o długości 8,4 km oraz organizowane raz w tygodniu bezpłatne wycieczki na rakietach śnieżnych.

Teren narciarski Gerlitzen, który posiada 13 tras zjazdowych i własną „ochronę” na stoku, oferuje rodzinom idealne warunki aktywnego wypoczynku. Jest to mianowicie jedyny „certyfikowany“ teren narciarski w Karyntii dla początkujących (i tych, którzy już trochę zapomnieli, jak się jeździ), specjalizujący się zwłaszcza w ofertach dla dzieci i rodzin. Są tutaj trzy trasy do ćwiczeń, jedna szkoła narciarska z wypożyczalnią sprzętu i opieką nad dziećmi oraz oddzielna strefa dla najmłodszych, której maskotka, miś Gerlitzen-Bino, pomaga maluchom stawiać pierwsze kroki na dwóch deskach.

Więcej informacji na temat wszystkich 30 małych i dużych terenów narciarskich w Karyntii i wschodnim Tyrolu: www.topski.at

Błogie ciepełko na koniec dnia

Zabierz na stok kąpielówki: w Bad Kleinkirchheim tuż przy stoku na rodziny czeka terma Römerbad. A tam: 13 saun na trzech poziomach, oddzielna strefa dla dzieci i wiele miejsc wypoczynku. „Carpe diem” – zachęca świątynia wellnessu w rzymskim stylu, kojąca zmysły naturalnymi barwami i subtelnymi zapachami. Rodziny czują się świetnie również w sąsiedniej termie, Sankt Kathrein. Mają tutaj do dyspozycji zaciszne nisze dla poszukujących spokoju, zewnętrzne baseny z wodą o temperaturze od 30 do 34 stopni i nieckami do masażu oraz pełen atrakcji wodny park dla dzieci.

Prawdziwą oazą relaksu dla dorosłych i dla dzieci można nazwać także termę Kärnten w Villach. Płynie tutaj m.in. rwący potok, doskonały do uprawiania tube raftingu. Świetną zabawę gwarantują też zjeżdżalnie i 25-metrowy sportowy basen.

źródło – matriały prasowe austria.info

Zobacz wpis na temat Nassfeld – opis tras


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.