Narty w Vorarlberg

Aktualizacja 6 października 2017 przez Michał Nowak

Narty Vorarlberg

Narty Vorarlberg – miejscowość leży w centrum regionu skupionego wokół Jeziora Bodeńskiego, gdzie cztery kraje – Austria, Niemcy, Szwajcaria i Liechtenstein – tworzą dynamiczną strefę kulturową. Ten kraj związkowy na zachodnim krańcu Austrii wyróżnia się spośród innych pod wieloma względami. Turyści cenią sobie jego różnorodne krajobrazy i atrakcyjne oferty. Dzięki położeniu na północnym skraju Alp ośrodki narciarskie są tu zwykle hojnie obdarzane naturalnym śniegiem. W sześciu vorarlberskich regionach można się cieszyć urokami zimy na różne sposoby – każdy według swoich potrzeb i upodobań. 

Narty Vorarlberg

Narty Vorarlberg

Sześć regionów wypoczynkowych Vorarlbergu

  • Więcej miejsca – więcej czasu: przełęcz Arlberg, na której po stronie Vorarlbergu znajdują się tereny narciarskie Lech Zürs i Stuben, zalicza się do najlepszych i najpopularniejszych ośrodków narciarskich na świecie.
  • Alpejskie i rodzinne: dolina Brandnertal, alpejskie miasto Bludencja, Klostertal i Rezerwat Biosfery Großes Walsertal.
  • Miasto i śnieg: życie miejskie i sporty zimowe doskonale się ze sobą łączą w miastach w okolicy Jeziora Bodeńskiego: Bregencji, Dornbirn, Hohenems i Feldkirch.
  • Elegancja w prostocie: Las Bregencki i jego wyjątkowa architektura – region narciarski dla miłośników przyrody i czystego piękna.
  • Urlop o długotrwałym działaniu: w dolinie Kleinwalsertal teren narciarski ciągnie się od lokalnej wsi i sięga 2200 m n.p.m.
  • Prawdziwe góry. Prawdziwe przeżycia: specjalnością doliny Montafon są sportowe wyzwania na wolnych terenach.
Narty Vorarlberg

Narty Vorarlberg

Vorarlberg: kraina Nart

Ośrodki narciarskie Vorarlbergu korzystają z jego długiej narciarskiej tradycji (ponad 100 lat temu miały tu miejsce narodziny narciarstwa alpejskiego), z konsekwentnej strategii jakościowej kraju związkowego i idealnych warunków topograficznych. Jest tu wystarczająco dużo miejsca, aby uzyskać idealną kombinację łagodnych i trudnych stoków narciarskich. Niektóre tereny narciarskie zapraszają zarówno do jazdy po ratrakowanych trasach, jak i poza nimi. We wszystkich regionach Vorarlbergu – szczególnie na przełęczy Arlberg – freeride ma długą tradycję.

Dolina Kleinwalsertal

Biathlon – dyscyplina łącząca narciarstwo biegowe i strzelanie – zyskuje coraz więcej zwolenników. W dolinie Kleinwalsertal każdy może sprawdzić, czy biathlon to coś dla niego. W każdy czwartek (od 13 grudnia do 12 kwietnia) zawodowcy będą pokazywać, jak się właściwie poruszać po trasie narciarskiej i jak trafiać na strzelnicy. Uczestnicy muszą się sami postarać o sprzęt do biegania. Zbiórka o godzinie 14.00 przy zajeździe Bergblick. Uczestnictwo w dwugodzinnym programie kosztuje 20 euro. Więcej na www.kleinwalsertal.com

Dolina Brandnertal

W Brand od niedawna można przemierzać zimowe krajobrazy na segwayach. W ofercie są dwugodzinne wycieczki za dnia lub wczesnym wieczorem. Wycieczki te organizuje Alwin Beck z hotelu Madrisa w Brand. Cel wyprawy określa się stosownie do umiejętności członków grupy – od łatwiejszych tras przez wioski Brand i Bürserberg po wycieczki do schronisk Schattenlagant Hütte lub Furkla Alpe. Wycieczki odbywają się w grupach od 5 osób i kończą się zwykle w lokalnej gospodzie lub schronisku. Więcej na www.brandnertal.at

Montafon

Dzień pełen emocji i zabawy czeka najmłodszych narciarzy podczas narciarskiego safari na górze Golm. Ekscytująca wyprawa pod okiem instruktora zaczyna się od zjazdu w głębokim śniegu. Następnie w programie jest opowiadanie historyjek i rozwiązywanie zagadek, a w przerwie grillowanie w lesie. Na koniec cała grupa przemierza na nartach dolinę Gauertal lub powraca ratrakiem z powrotem do środkowej stacji (zależnie od warunków narciarskich). Warunkiem uczestnictwa jest dobre opanowanie techniki skrętu równoległego. Narciarskie safari odbywa się w każdy czwartek, a bilet kosztuje 32 euro. Więcej na www.golm.at

Narty Vorarlberg

Narty Vorarlberg

Lech am Arlberg

Zürs am Arlberg

Bergstation Sonnenkopf

 źródło materiały prasowe – austria.info

 


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.