Wiosenne narty w Ischgl

Aktualizacja 6 października 2017 przez Michał Nowak

Wiosna stawia pierwsze kroki, dni są dłuższe, cieplejsze, no i widać pierwszą zieleń. Jest to idealny czas na zamknięcie sezonu narciarskiego 2016/17. Tym razem wybór padł na Ischgl, czyli najbardziej znany na świecie austriacki ośrodek narciarski. 

Przeczytaj więcej o Ischgl

Wiosna w Ischgl – czego się spodziewać?

Wiosna w Alpach jest jeszcze nieśmiała, o ile podczas podróży ma się wrażenie, że jednak jest bardziej zielono niż w Polsce tak w alpejskich dolinach ciągle jeszcze panuje przedwiośnie. Pogoda była zachęcająca, ponieważ prognozy obiecywały słoneczną pogodę, temperatury powyżej 15 st no i jak to w Kwietniu „trochę zimy, trochę lata” i dokładnie to się potwierdziło – jednego dnia w dolinie popołudniu było +20 st C, a następnego dnia padał śnieg. W weekendy miasteczko tętni życiem, apres ski jak w środku sezonu, tyle, że narciarze w t-shirtach i słońce świeci do 19:00. W kwietniu w zasadzie co weekend będą organizowane koncerty (w tym roku Anastacia i Zuccero) i szereg innych atrakcji. Zaletą są też niższe ceny zakwaterowania, a w sklepach można upolować niezłe przeceny na sprzęt narciarski. Argumentów „za” jest zatem sporo.

Do kiedy sezon w Ischgl?

Sezon w tym roku w Ischgl będzie trwał do 1 Maja 2017 i ma duże szanse być udany ponieważ, śniegu powyżej 1900 m npm nie brakuje, maksymalna pokrywa 90 cm, a są dni, że pada świeży śnieg. Warunki narciarskie w zależności od aury są dobre lub bardzo dobre, tak więc jak świeci słońce w zasadzie do 13:00 mamy bardzo dobre, potem robi się mokro, ale na północnych stokach „warun” jest nawet do zamknięcia wyciągów. Poniżej galeria z wiosennych nart w Ischgl.

Wiosenne Ischgl

Zdjęcie 1 z 33

Miasteczko pełne narciarzy.

Przeczytaj więcej o Ischgl


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.