Warunki narciarskie w Austrii – połowa listopada 2015

Aktualizacja 6 października 2017 przez Michał Nowak

Wiadomości są takie, że na połowę listopada to niestety warunków narciarskich w Aplach austriackich jak na razie brak. Prędzej  możemy spotkać zielone tereny, niż znaleźć takie, które są pokryte śniegiem. Naturalny śnieg pojawia się dopiero na wysokości powyżej 2.500 m.npm. Warunki narciarskie w Austrii nie rozpieszczają, jesień jest ciepła i sucha. Dopiero w drugiej połowie listopada zapowiadane są opady deszczu, a w wyżej położonych partiach gór śniegu, mróz pojawi się tylko wyżej i nocą. To również oznacza, że wyższa temperatura uniemożliwia sztuczne naśnieżanie.

Otwarcie sezonu narciarskiego Austria 2015/16

Otwarcie sezonu narciarskiego w Austrii jest planowane, praktycznie we wszystkich ośrodkach na 4 grudnia 2015 roku. Pozostaje trzymać kciuki za pogodę. Są też oczywiście wyjątki, sezon rozpoczął się już w Obergurgl, a Obertauern zapowiada na 27 listopada – choć będzie to bardzo trudne do zrealizowania.

Gdzie można jeździć na nartach w Austrii?

Jedyny ośrodek narciarski, który jakimiś cudem uruchomił 59 km tras to Obergurgl w dolinie Otztal, tuż obok Soelden. Kitzbuhel, też twierdzi, że jest otwarty, a dotyczy to jednej trasy. Jak zwykle w tym terminie na nartach możemy jeździć na lodowcach w Austrii – średnio pokrywa śnieżna od 70-105 cm, tam warunki narciarskie są dobre pomimo dość ciepłej aury. W drugiej połowie miesiąca ma się to zmienić, ponieważ zaczyna padać śnieg, który ma duże szanse przetrwać.


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.