Gdzie ta zima? Warunki narciarskie w Austrii na początku stycznia 2023

Aktualizacja 1 stycznia 2023 przez Michał Nowak

Jak na załączonym obrazku widać, zima bardziej przypomina wiosnę. Nocami panuje lekki mróz ale temperatury w dzień sięgają 14 stopni w dolinach, a na szczytach w ciągu dnia panuje dodatnia temperatura. Jakie są warunki i prognozy?

Obecne warunki są dobre ale trzeba mieć świadomość, że dodatnie temperatury swoje robią i na nasłonecznionych stokach już w południe mamy kaszę, a na dole płynie woda. W górnych partiach stoków warunki są dobre, dlatego najlepsze warunku narciarskie panują w ośrodkach położonych powyżej 1.700 m npm. Druga sprawa to ograniczenia jakie występują, otóż mamy szczyt sezonu, a w niektórych ośrodkach jest dostępne około 70% stoków, a to wszystko przez brak wystarczających warunków śniegowych.

Jaka prognoza na styczeń w Austrii?

W tygodniu po Trzech Królach zapowiadana jest radykalna zmiana w pogodzie w Austrii. Ma się ochłodzić, gdzie temperatury w nocy mogą nawet spaść do -15 stopni, a dodatkowo ma sypnąć śniegiem i to całkiem solidnie. Prognoza 9-cio dniowa wskazuje np w Sankt Anton nawet 160 cm świeżego śniegu, a w innych regionach jest to prognoza pomiędzy 30, a 100 cm. To bardzo dobre rokowania na udany sezon w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.