Gdzie Polacy jeżdżą na narty w Austrii?

Na podstawie danych statystycznych można się dowiedzieć o preferencjach przy wyborze miejsca na zimowy urlop. Statistik Austria opublikował podsumowanie poprzedniego sezonu zimowego na temat ilości turystów z poszczególnych krajów. Jak wypadli Polacy?

Wnioski są proste. Coraz więcej Polaków odwiedza Austrię i Tyrol to najpopularniejszy kierunek:

Liczba noclegów polskich gości w Austrii wyniosła w całym sezonie zimowym aż 1,28 mln (+4,7%), a długość trwania pobytu wynosiła średnio 4,6 doby. Najpopularniejszym miejscem noclegowym wybieranym przez Polaków podczas zimowego urlopu były apartamenty wakacyjne oraz hotele 4- i 5-gwiazdkowe. W kontekście krajów związkowych na urlop zimowy turyści z Polski niezmiennie wybierali Tyrol (564,096), Ziemię Salzburską (314,176) i Karyntię (121,178).

Warto też zwrócić uwagę na skalę i ogólne liczby turystów:

Austriackie regiony odwiedziło aż 19,8 mln turystów (+5,3%), w tym 13,97 mln gości zagranicznych oraz 5,84 mln mieszkańców kraju.

Te liczby są imponujące ale też nie są zaskoczeniem. Austria dysponuje gigantyczną bazą noclegową i świetną ofertą na zimowe wypady. Jeśli pogoda będzie łaskawa można spodziewać się kolejnych rekordów w sezonie 2018/19.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.