Buduje się! Nowości w ośrodkach narciarskich na sezon 2019/20

Aktualizacja 26 września 2020 przez Michał Nowak

Jak co roku podczas letniej przerwy, trwają inwestycje, które mają polepszyć infrastrukturę narciarską. „Wyścig zbrojeń” pomiędzy ośrodkami narciarskimi trwa w najlepsze, pomimo wielokrotnie wspominananego problemu przeinwestowania.

W tym sezonie w Austrii możemy się spodziewać nastepujących premier:

1. Schladming – 10-cio osobowa kolej Planai

Das neue Mittelstationsgebäude

Kilka sezonów temu unowocześniono dolną stację Planai, a teraz realizowany jest nowy projekt modernizacji stacji pośredniej oraz górnej oraz zastąpienie nowąm 10-cio osobową kolejką gondolową. Ma to w znaczący sposób poprawić wydajność w możliwościach transportu narciarzy z centrum Schladming.

2. Ischgl – modernizowane 2 koleje krzesełkowe

Ischgl dąży i ciągle utrzymuje status najbardziej zaawansowanego technologicznie ośrodka narciarskiego w Austrii i jak co roku dodaje coś nowego lub modernizuje wyciągi. W tym sezonie wybudują obiekty VELILLECK F1 (wyciąg krzesełkowy z 6 siedzeniami z przesłoną) i VISNITZ N2 (wyciąg krzesełkowy z 8 siedzeniami) .

3. Hochkoening – 10-cio osobowa kolej gondolowa

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz

Z początkiem sezonu zimowego 2019/20 nadszedł wreszcie czas aby po 2 latach budowy nowy Gabühelbahn został uruchomiony. Nowa 10-osobowa gondola zabierze Cię z ośrodka narciarskiego w Dienten na górską stację obok Steinbockalm w ciągu kilku minut.

4. Saalbach Hinterglemm – 12 osobowa kolej gondolowa

Nowoczesna 10-osobowa gondola z dwoma sekcjami zastępuje starą Zwölferkogelbahn w Hinterglemm. Będzie miała wydajność aż 3500 osób na godzinę.

5. Kaprun – dokończenie K-Connection na Kitzsteinhorn

Od grudnia 2019 3K K-onnection połączy łańcuch gondoli prowadzących na Kitzsteinhorn. Będzie można dojechać bezpośrednio z centrum miasta Kaprun (768 m) przez Maiskogel na Kitzsteinhorn (3029 m). Ta trasa gondoli będzie miała aż 12 kilometrów długości.

6. Soelden – nowa Rotkogl kolej gondolowa

7. SkiWelt – 3 nowe inwestycje w kolejki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.