Szach Włochów…

Aktualizacja 23 listopada 2020 przez Michał Nowak

Czy sezon narciarski wystartuje w 2020 roku? Perspektywy są mgliste…

Premier Włoch zaproponował aby wszystkie kraje alpejskie rozpoczęły sezon narciarski od stycznia 2021. Tą propozycję można też w jakiś sposób połączyć z oświadczeniem naszego premiera, który zaznaczył aby nie planować wyjazdów do Włoch, Austrii czy Szwajcarii na narty… przypadek? Nie sądzę. Coś jest na rzeczy.

Włosi postulują nawet aby sezon wystartował na koniec stycznia ale ta propozycja nawet w samych Włoszech wywołała gigantyczny spór.

Jak zatem reagują Austriacy?
Branża dąży do otwarcia na połowę grudnia, wskazując, że zainwestowano gigantyczne nakłady na przygotowanie od strony bezpieczeństwa oraz aktualnie, żeby przygotowywać infrastrukturę. Niektóre ośrodki jako datę podają określenie „natychmiast po zniesieniu lockdown” więc stan gotowości na 7 grudnia. W tym samym czasie politycy zaczęli studzić optymizm branży wskazując, że liczba zarażeń spada ale są dalecy od zduszenia zarazy i nawet do tego stopnia, że należy się spodziewać przedłużenia lockdown.

Tak więc można podejrzewać (wiem, że to insynuacja ale wiele na to wskazuje), żeby uniknąć napięć społecznych politycy chcą wypracować kompromis i wyznaczyć późniejsza datę rozpoczęcia sezonu narciarskiego, tak aby nie było, że w tym kraju jeżdżą, a w tym nie. Zatem jest aktualnie duże prawdopodobieństwo, że sezon dopiero rozpocznie się w 2021 roku.

Turystyka w Austrii to około 20 miliardów Euro, znaczna część jest pozyskiwana w okresie Świąt do Trzech Króli. Branża będzie dążyć wszelkimi metodami do otwarcia. Pytanie bez odpowiedzi to stanowisko władz, które podejmują decyzje. Tego stanowiska należy się spodziewać w kolejnych dniach ponieważ ten temat wywołał również duże emocje w Austrii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.