Region Schladming-Dachstein wśród 6 najlepszych destynacji turystycznych w Austrii

Aktualizacja 6 października 2017 przez Michał Nowak

Narty w Schladming-Dachstein

Zobacz opis ośrodka Schladming – Planai – Hochwurzen 

Narty w Schladming-Dachstein – ten region należy do czołowych i najsilniejszych pod względem gospodarczym regionów turystycznych w Austrii. W aktualnym studium przeprowadzonym przez Austriackie Stowarzyszenie Hotelarzy (ÖHV) region zajął 6. miejsce wśród najpopularniejszych destynacji turystycznych w Austrii. Studium destynacji turystycznych ÖHV w 2014 r. badało rozwój gospodarczy austriackich regionów turystycznych w latach 2011 i 2012.

Rozwój w dobrym kierunku – MŚ w narciarstwie alpejskim w 2013 r. jako znaczący impuls

Zimą 2013/14 udało się osiągnąć – mimo wyjątkowo wysokich temperatur i wbrew ogólnoaustriackiemu (spadkowemu) trendowi – wzrost liczby noclegów w wysokości 4,04% (1 425 995 noclegów od listopada 2013 do kwietnia 2014).

Schladming-Dachstein: wyjątkowa oferta nie tylko na stokach

Dla przybywających zimą turystów Schladming-Dachstein ma dobrze przemyślaną, różnorodną ofertę, skoncentrowaną na zboczach w sumie 9 gór. 85 kolejek linowych, 230 km stoków i nowoczesna, dobrze rozbudowana infrastruktura, umożliwiają swobodne korzystanie z narciarskiego urlopu. Główny punkt regionu stanowi huśtawka narciarska 4 szczytów – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm. Dodatkowo otaczają ją ośrodek narciarski Fageralm na zachodzie, a od wschodu ośrodki Galsterberg, Stoderzinken, Riesneralm i Planneralm. Na wszystkich dziewięciu górach regionu narciarskiego dużą wagę przykłada się do wysokiej jakości oferty dla rodzin i dzieci. Dla najmłodszych narciarzy przygotowano cały szereg atrakcji – od pierwszej w Austrii narciarskiej huśtawki dla dzieci przez specjalne „dziecięce” trasy narciarskie aż po Audi Kinderland – teren narciarski dla najmłodszych.

Narty w Schladming - Dachstein

Narty w Schladming – Dachstein

Przeżyj to w Ski amadé – z tylko jednym karnetem

Schladming-Dachstein jest jednym z pięciu regionów należących do Ski amadé – terenu narciarskiego oferującego największe narciarskie atrakcje w Austrii. 25 renomowanych ośrodków narciarskich, 270 nowoczesnych kolejek linowych i 760 km doskonale utrzymanych stoków to podstawowe elementy jego oferty. Do tego dochodzi jeszcze gęsta sieć punktów serwisowych, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i szkół narciarskich. Ski amadé oferuje swoim gościom coś zupełnie wyjątkowego – karnet narciarski, który można nabyć w każdym z regionów. Karnet ten otwiera przed jego posiadaczami całą różnorodność tego ogromnego terenu i możliwość poznawania go wszystkimi zmysłami. Więcej informacji na stronie: www.skiamade.com.

Narty w Schladming - Dachstein

Narty w Schladming – Dachstein

Wyjątkowe oferty poza stokami

Zastrzyk adrenaliny czy święty spokój? Specjalna atrakcja regionu – lodowiec Dachstein – dzięki nowej kolejce gondolowej stała się łatwo dostępna. Wokół górnej stacji kolejki czekają niepowtarzalne miejsca, wzbudzające podziw i dreszczyk emocji – m.in. platforma widokowa Sky Walk, Pałac Lodowy, najwyższy most wiszący w Austrii i „Schody donikąd”.

Jeśli jednak podczas zimowego urlopu poszukujecie przede wszystkim spokoju i odprężenia, Schladming-Dachstein potrafi je zapewnić na różne sposoby. Spragnionym ciszy i spokoju polecamy wyprawy skiturowe, wędrówki na rakietach śnieżnych i zwykłe spacery wśród malowniczych krajobrazów oraz liczne narciarskie trasy biegowe, które oferują najlepsze warunki zarówno amatorom, jak i zawodowcom.

Najlepsza oferta gastronomiczna w górach: jadłospis na medal

Wyniki ostatniego studium Mountain Management pt. „Best Ski Resorts” nie pozostawiają wątpliwości: Schladming ma „najlepszą ofertę gastronomiczną w górach”. To prestiżowe wyróżnienie jest wynikiem ankiety przeprowadzonej wśród w sumie 42 000 gości 55 najlepszych ośrodków narciarskich Europy. Zadowolenie gości region zawdzięcza w wysokim stopniu dużej różnorodności lokali gastronomicznych.

Bogactwo smaków na terenach narciarskich

Przez żołądek do serc gości docierają gospodarze w sumie 97 schronisk na terenach narciarskich regionu Schladming-Dachstein, z których część jest dumnymi laureatami kulinarnych nagród. Środkiem do tego celu jest bogata oferta kulinarna, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Różnorodność menu schronisk narciarskich wzbogaca ofertę turystyczną, a goście potrafią to docenić. W dzisiejszych czasach urlopowicze na stokach oczekują czegoś więcej niż kiełbaska z frytkami. Schroniskowi kucharze w Schladming proponują regionalne potrawy, przygotowane według tradycyjnych przepisów – od talerza pożywnej zupy przez placuszki z prawdziwym styryjskim serem po świeży, domowej roboty strudel.

Gościnność po styryjsku

Goście regionu Schladming-Dachstein, szczególnie ci zakwaterowani w rodzinnych hotelach i pensjonatach, mają okazję poznać i pokochać „styryjski styl życia”. Oprócz szczerej serdeczności wyróżnia go bezpośredni, naturalny i inspirujący charakter relacji międzyludzkich, który tak mocno łączy ze sobą ludzi. To jest właśnie najważniejszy powód, dla którego goście regionu Schladming-Dachstein tak często tutaj wracają. Styria nazywana jest także „delikatesami Austrii”. Duży wybór styryjskich produktów i przysmaków – w połączeniu z właściwą dla regionu gościnnością i sztuką kulinarną – podbija serca miłośników dobrej kuchni, gości schronisk, klasycznych zajazdów, restauracji i innych lokali.

źródło – materiały prasowe austria.info

 


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.