Ranking – najlepsze hotele w Austrii na narty… i nie tylko

Góry, narty, malownicze alpejskie miejscowości, a do tego jednym z ważnych kryteriów wyboru miejsca na urlop narciarski jest nocleg, a tu nie zawsze kryterium musi być najniższa cena… czasem chodzi o to żeby znaleźć coś wyjątkowego, hotele w których znajdziemy klimat, spokój, rozrywkę, zaplecze rekreacyjne i najlepsze jedzenie. Tanio nie będzie, ale nie o to w tym zestawieniu chodzi, poniżej subiektywny ranking najlepszych hoteli na narty w Austrii.

Kryteria są następujące – hotel który oferuje komplet atutów jakie mogą gwarantować najbardziej udany pobyt na urlopie narciarskim. Ranking jest subiektywny i stworzony na podstawie moich własnych doświadczeń. Ceny nie biorę pod uwagę, ponieważ w tym zestawieniu jest to wynikowa oferowanego komfortu, a więc ocena jest pod kątem:

  • Lokalizacja – najbliżej stroków narciarskich – czyli wszystko co sprawia, że “wychodzimy” na nartach z hotelu.
  • Wystrój – klimat, wyposażenie – czyli wszystko to co sprawia, że czujemy się jak w wyjątkowym miejscu.
  • Zaplecze rekreacyjne – sauny, baseny, pokoje relaksu – czyli wszystko to co sprawia, że odpoczywamy na 100%.
  • Jedzenie – oferta kulinarna – czyli wszystko to co sprawia, że chce się żyć 🙂

Top 7  – ranking hoteli w Austrii 

1. Superior Hotel das Seekarhaus w Obertauern

das Seekerhaus Obertauern

das Seekerhaus Obertauern

Hotel Superior Hotel das Seekarhaus w Obertauern jest “wszystko-mający”. Perfekcyjna lokalizacja w otoczeniu wyciągów i tras narciarskich na wysokości 1800 m npm. Genialny skiroom z którego windą wyjeżdżamy wprost pod wyciąg krzesełkowy. Strefa rekreacyjna podzielona na dwie części – sauny, jacuzzi na najwyższym piętrze hotelu z przepiękną panoramą na góry, a basen i sala relaksu z magicznym kominkiem na poziomie zerowym. Przebogata oferta kulinarna – tego nie da się opisać ile i jak dobre jedzenie jest tam serwowane. Budynek ma dwie strefy – starszą i nową – różnią się generalnie wystrojem. Ocena 10/10.

das seekerhaus Obertauerndas seekerhaus Obertauern das seekerhaus Obertauern

2. Elizabeth Arthotel w Ischgl

Elizabeth Arthotel Ischgl

Hotel Elizabeth Arthotel w Ischgl z zewnątrz jest może niepozorny, lub sprawiający wrażenie bardziej monumentalnego wielkiego budynku w stylu tyrolskim. Natomiast ale zaraz po przekroczeniu progu wchodzimy z niesamowity klimat. Hotel jest piekielnie drogi i równie przepiękny. Znajduje się na wprost wyciągu narciarskiego dlatego lokalizacja jest idealna, a dodatkowo po dniu na nartach w barze Schatzi w hotelu obywa się najlepsze na świecie apresski. Hotel ma znakomite zaplecze rekreacyjne – sauny, basen i pokoje relaksu i siłownię. Jedzenie jest z najwyższej półki. Ocena 10/10. Drugie miejsce tylko dlatego, że ceny mogą miażdżyć, ale jadąc na samym początku lub na końcu sezonu można ten “ból” zredukować. 

Hotel Elizabeth Ischgl Hotel Elizabeth Ischgl Hotel Elizabeth Ischgl Hotel Elizabeth Ischgl

3. Hotel Falkensteiner w Schladming

Falkensteiner Schladming

Falkensteiner Schladming

Hotel Falkensteiner w Schladming jest moim ulubionym miejscem w Austrii, a dlaczego dopiero 3 na liście? Otóż niestety nie znajduje się bezpośrednio przy wyciągu narciarskim. Tylko ten aspekt sprawił, że nie mogę go najwyżej ocenić. Spacerem dojście w butach narciarskich do dolnej stacji Planai zajmuje około 5-7 min, no i oczywiście mamy skibus zaraz pod drzwiami. Hotel jest nowoczesny, oddany do użytku w 2012 roku. Wystrój to połączenie nowoczesności z tradycją. Hotel ma genialną strefę rekreacyjną o powierzchni 1500 m2. Basen wewnątrz i na zewnątrz. Genialne jacuzzi i sauny. Jedzenie to też fantastyczna przygoda. Ocena 9.5/10.

Falkensteiner Schladming Falkensteiner Schladming Falkensteiner Schladming

4.  ElisabethHotel Premium Private Retreat w Mayrhofen

ElisabethHotel Premium Private Retrea

ElisabethHotel Premium Private Retrea

Hotel  ElisabethHotel Premium Private Retreat w Mayrhofen to miejsce idealne na udany pobyt w Austrii. Przepiękna miejscowość Mayrhofen sprawia, że będziemy mieli wszystko co powinniśmy dostać od zimowego czy też letniego austriackiego kurortu. Zaraz przed hotelem znajduje się przystanek skibusu, który w kilka minut zabiera nas pod stację kolejki Penkenbahn. Do przystanku na lodowiec Hintertux mamy zaledwie 150m. Hotel składa się z dwóch połączonych budynków, jeden tradycyjny tyrolski i drugi niedawno oddany do użytku o nowoczesnym wyglądzie. Pokoje są wszystkie odnowione. Genialna duża strefa wypoczynku z basenem przy którym pali się kominek. Bardzo dobre jedzenie, kuchnia tyrolska, fajna i miła obsługa. Niezapomniane kolacje z muzyką na żywo. Ocena 9/10.

ElisabethHotel Premium Private Retrea

Elizabeth Mayrhofen Elizabeth Mayrhofen

5. Superior Hotel Schneider w Obertauern

Superior Hotel Schneider w Obertauern to dla mnie przede wszystkim najlepsza przygoda kulinarna w Austrii, a do tego doskonała lokalizacja – zdjęcie powyżej wszystko tłumaczy. W środku hotel to typowo tyrolski wystrój, może nawet czasem zaskakiwać ilość jeleni i innego dzikiego zwierza na obrazach. Zaplecze rekreacyjne jest duże i oferuje wszystkie atrakcje, natomiast nie dorównuje innym w tym zestawieniu. Ten hotel polecam wszystkim fanom dobrego wina i jedzenia. Właściciel hotelu osobiście dogląda tego co jest wydawane gościom i z pasją rozmawia o jedzeniu. To wszystko ma przełożenie na jakość. To najlepszy kulinarny hotel w jakim byłem w Austrii. Ocena 9/10.

Hotel Schneider Obertauern Hotel Schneider Obertauern

6. Hotel Alpenhof w Hintertux

Hotel Alpenhof Hintertux

Hotel Alpenhof w Tux to urzekające swoją gościnnością i standardem miejsce pod lodowcem Hintertux. Jak prawie wszystkie hotele prowadzone przez rodzinę, która w pełnym składzie jest zaangażowana w obsługę gości, co przekłada się na genialny serwis. Hotel położony kilkaset metrów od wyciągu i należy skorzystać ze skibusu, który zatrzymuje się tuż obok hotelu. Hotel ma wystrój konserwatywny – czyli typowo tyrolski charakter. Strefa rekreacyjna jest olbrzymia i znajdziemy wszystkie atrakcje – ogromny basen, sauny, pokój relaksu. Jedzenie idealne, z dużym naciskiem na poznanie austriackich smaków. Ocena 9/10.

Hotel Alpenhof Hintertux Hotel Alpenhof Hintertux Hotel Alpenhof Hintertux

7. Hotel Wagrainerhof w Wagrain

Hotel Wagrainerhof

Hotel Wagrainerhof to składający się z dwóch budynków niezwykle urokliwy hotel, który oferuje ponadprzeciętny standard oprawiony w rodzinną atmosferę w przepięknym Wagrain. Do kolejki linowej mamy około 500m i najlepiej skorzystać ze skibusu, który zatrzymuje się przy hotelu. W nowej części hotelu na górnych piętrach została zlokalizowana strefa rekreacyjna z widokiem na góry i miasteczko. Znajdziemy tu również rodzinną atmosferę dzięki właścicielom, którzy cały czas są na miejscu. Bardzo dobra kuchnia i świetny wybór austriackich win. Miało nie być o cenach, ale ten hotel w tym zestawieniu oferuje niezwykły standard w porównaniu do kosztów na tle innych obiektów.  Ocena 9/10.

Hotel Wagrainerhof Hotel Wagrainerhof Hotel Wagrainerhof


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *