Puchar świata w Bad Kleinkirchheim w Karytntii

Aktualizacja 6 października 2017 przez Michał Nowak

W Karyntii zagości światowa elita narciarska

Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim Karytnia

Bad Kleinkirchheim Karytnia (źródło austria.info)

Bad Kleinkirchheim, popularny karyncki kurort i ośrodek sportów zimowych, zaczyna 2015 rok od dwóch imprez. W ramach narciarskiego Pucharu Świata Audi Fis, 10 stycznia najszybsze narciarki będą rywalizować w biegu zjazdowym, a 11 stycznia w superkombinacji.

Dla Bad Kleinkirchheim organizacja narciarskich rozgrywek na światowym poziomie nie jest niczym nowym. Bardzo często goszczą tutaj gwiazdy narciarskiego świata, gdyż ten cieszący się bogatą tradycją ośrodek turystyczny w górach Nockberge dla przyciągnięcia gości spragnionych wypoczynku potrafi wykorzystać nie tylko naturalne bogactwo, jakim są wody termalne. Bad Kleinkirchheim jest również popularnym ośrodkiem sportów zimowych, który oferuje ok. 100 km stoków i cieszy się uznaniem narciarzy i snowboardzistów z całego świata.

Panorama Bad Kleinkirchheim – Karytnia 

Bad Kleinkirchheim Karytnia (źródło: austria.info)

Bad Kleinkirchheim Karytnia (źródło: austria.info)

Na trasie zjazdowej „Karyntia – Franz Klammer”, nazwanej imieniem jednego z najsłynniejszych narciarzy Austrii, zawodniczki muszą pokonać dystans o długości 3150 m i 740 m różnicy poziomów oraz całą masę przeszkód: uskoki, ostre zakręty i strome odcinki. Rywalizacja najlepszych narciarek świata gwarantuje gorące emocje.

Jednak niezależnie od poziomu narciarskich umiejętności na 24 terenach narciarskich Karyntii każdy znajdzie coś dla siebie. Położony na południowym krańcu Austrii kraj związkowy gwarantuje przyjemną jazdę po bezpiecznych, szerokich i świetnie przygotowanych stokach. Dodatkowo zimą panuje tutaj łagodny klimat, a słońce świeci o 100 godzin dłużej niż w innych ośrodkach narciarskich na zachód od głównego grzbietu Alp. Zeszłej zimy Karyntia została obdarzona największą ilością śniegu w Alpach. W tym roku na miłośników białego szaleństwa czeka ponad 850 km stoków. Jednak zimowych przyjemności można tu szukać nie tylko na stokach.

Zarówno urlopowicze, jak i mieszkańcy regionu chętnie korzystają z jego specjalnych ofert, w tym karnetu Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold, karnetów regionalnych i pakietów obejmujących dodatkowe atrakcje i obchodzące się jednocześnie bardzo łagodnie z budżetem, nie tylko rodzinnym.

Szczególnie atrakcyjną propozycją Bad Kleinkirchheim jest pakiet Narty i termy, który można zarezerwować w terminie od 07.03.2015. Goście, którzy zarezerwują 7 noclegów w jednym z obiektów partnerskich, otrzymają dodatkowo karnety narciarskie na teren Bad Kleinkirchheim/St. Oswald oraz 50% zniżki na wstęp do term (na pobyt dłuższy niż 3 godziny).

Oferta jest dostępna już od 301 euro, a więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.badkleinkirchheim.at/en/ski-spa-weeks/

źródło: austria.info


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.