Otwarcie sezonu dopiero w styczniu 2021

Aktualizacja 1 grudnia 2020 przez Michał Nowak

Niestety najwcześniej w styczniu 2021 będziemy mogli liczyć na otwarcie sezonu narciarskiego w Austrii. Rząd austriacki przedłuża lockdown blokując turystykę i przyjazdy ale jednocześnie otwiera wyciągi narciarskie dla lokalsów.

Konferencja prasowa ma się odbyć jutro ale już dzisiaj austriacka prasa szeroko informuje o planowanych ograniczeniach. Po pierwsze wyciągi będą mogły działać i będą podlegać regulacjom jakie są stosowane w transporcie publicznym. Po drugie baza noclegowa pozostaje zamknięta oraz gastronomia tylko na wynos. Po trzecie każdy przyjeżdżający do Austrii z zagranicy będzie podlegać obowiązkowej kwarantannie na 10 dni. Ten zestaw ograniczeń skutecznie eliminuje możliwości wyjazdu na narty.

Kiedy zatem sezon dla turystów będzie otwarty? Na taką informację będziemy musieli zaczekać ponieważ jest to uzależnione od rozwoju sytuacji w Austrii. Prawdopodobna data przy sprzyjających warunkach to po 10 stycznia 2021.


One Reply to “Otwarcie sezonu dopiero w styczniu 2021”

  1. seligit

    I kiszka: rząd Austrii poinformował o wprowadzeniu od 26. grudnia trzeciej ogólnokrajowej kwarantanny. Zakazane będzie m.in. wychodzenie z domu bez uzasadnionej potrzeby. Restrykcje potrwają do 24 stycznia, a zwolnione z nich będą osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.