Narty w Nassfeld

Narty w Nassfeld

Narty w Nassfeld, jeden z 10 najlepszych terenów narciarskich w Austrii, imponuje swoją wielkością, różnorodnością stoków i urzekającą panoramą gór. Dzięki wyjątkowej topografii i niezwykłemu mikroklimatowi Nassfeld może się pochwalić nie tylko najstabilniejszymi warunkami narciarskimi, ale również ponadprzeciętną liczbą słonecznych godzin.

Zobacz opis ośrodka Nassfeld

Zobacz panoramę ośrodka (kliknij aby powiększyć)

Narty w Nassfeld źródło austria.info

Narty w Nassfeld źródło austria.info

Ośrodek narciarski Nassfeld

Wysokość, na której leży ten obszar (od 1600 do ponad 2000 m n.p.m.), mikroklimat znajdujący się pod wpływem śnieżnych niżów znad Adriatyku i systemy naśnieżania obejmujące swym zasięgiem teren całego ośrodka, gwarantują grubą pokrywę śnieżną od końca listopada do połowy kwietnia. Jednocześnie położenie geograficzne zapewnia Nassfeld w zimie o 100 godzin słońca więcej, niż mogą się spodziewać regiony po północnej stronie Alp.

Narty w Nassfeld źródło austria.info

Narty w Nassfeld źródło austria.info

 Wyciągi i trasy Nassfeld

Ekspres Millennium – najdłuższa kolejka kabinowa w Alpach – w ciągu 17 minut przewozi pasażerów z Tröpolach w dolinie Gailtal do Kofelplatz Madritsche (czyli na wysokość ok. 2000 m n.p.m.), pokonując drogę o długości 6000 m i 1309 m różnicy poziomów.

Narciarze mają tutaj do swojej dyspozycji w sumie 30 nowoczesnych kolejek i wyciągów, które udostępniają 110 km doskonale utrzymanych stoków o różnych stopniach trudności.

Rozrywkę i urozmaicenie zapewniają tu liczne atrakcje: rewelacyjne tereny do freeride’u i funparki, dwie wyścigowe trasy BMW xDrive Ski Movie, na których można nagrać film ze swojego przejazdu, wymyślnie zaaranżowane loże „kin Nassfeld”, NTC Blue Day Park, w którym można spróbować swych sił w zupełnie niekonwencjonalnych sportach zimowych.

Kolejna atrakcja Nassfeld to 25 schronisk narciarskich i restauracji tuż przy stokach – po jednej i drugiej stronie granicy, których karty dań wypełniają potrawy kuchni karynckiej i włoskiej – tutaj sztuka kulinarna regionu alpejsko – adriatyckiego ŻYJE w sensie dosłownym.

Podczas wiosennego sezonu narciarskiego Nassfeld zamienia się w największy słoneczny taras w Alpach. Oprócz 1000 leżaków, hamaków i stref relaksu w radosny wiosenny nastrój wprawia gości także dobra muzyka, oryginalne drinki i przekąski oraz wyjątkowe wydarzenia.

Zobacz opis ośrodka Nassfeld

Narty w Nassfeld

źródło: materiały prasowe austria.info


Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.