Koronawirus – czy Austriacy zamkną ośrodki narciarskie przed końcem sezonu?

Aktualizacja 26 września 2020 przez Michał Nowak

Na chwilę obecną zarażonych w Austrii jest 361 osób (status na 12.03 – godzina 17:00) i ta liczba zaczęła szybko rosnąć w ciągu ostatnich 2 dni.

Ta sytuacja powoduje, że i Austrii zaczęto na serio traktować zagrożenie zarażeniem i wprowadzane są ograniczenia w ruchu turystycznym.

Póki co Tyrol zdecydował, że za 2 tygodnie zakończony zostanie sezon narciarski… tyle tylko, że te decyzje aktualnie podlegają rozważaniom czy czasem nie należy tego terminu przyspieszyć. Pozostałe regiony odpowiadają, że analizują sytuację. Ischgl zareagował zdecydowanie i dzisiaj zakomunikowano, że sezon zakończy się 14.03. Jutro ostatni dzień na nartach w Ischgl i infrastruktura narciarska zostanie zatrzymana i rozpocznie się konserwacja. Hotele aktualnie informują klientów o tej sytuacji i odwołaniu pobytów.

Infrastruktura i transport działa, są tylko ograniczenia w organizowaniu imprez i większych eventów. Także są zamknięte szkoły, uczelnie od 16.03. Kolejne ograniczenia są aktualnie wdrażane.

Czego należy się spodziewać? 
Otóż należy się spodziewać, że decyzja będzie odgórna i wszystkie stacje narciarskie zostaną zamknięte na wzór decyzji z Włoch. Tak przynajmniej mówi się na ten temat. O decyzjach będzie info na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.