Kalendarium imprez wiosennych w Ischgl

Aktualizacja 6 października 2017 przez Michał Nowak

Ischgl jest również znane z całej masy różnych dodatkowych atrakcji i rozrywki. To bez wątpienia park rozrywki na śniegu. Oprócz imprez możecie też znaleźć propozycje kulinarne z najwyższej półki.

Kiedy słońce już późnym przedpołudniem zamienia stoki w pokryte firnem trasy marzeń, ruch w Ischgl na terenie narciarskim Silvretta Arena ponownie się ożywia. Narty w słońcu w Ischgl to nie tylko doskonałe warunki do jazdy, wspaniałe pokryte firnem stoki, słoneczne tarasy, après ski w najlepszym wydaniu i sportowe emocje, ale przede wszystkim wielkie święto dobrej kuchni i świetny nastrój podczas wielkich imprez.

Robbie Williams w Ischgl

Robbie Williams w Ischgl

Sama tylko scena Top of the Mountain w kwietniu i w maju aż trzy razy stanie się miejscem niezapomnianych wydarzeń. W wielkanocny poniedziałek, 5 kwietnia, w wielkanocnym koncercie Top of the Mountain zadebiutują Jan Delay i Disco No. 1. Zaledwie 6 dni później, 11 kwietnia 2015 r., w Ischgl odbędzie się pierwszy show niemieckiego „Idola”, czyli „Deutschland sucht den Superstar“ (DSDS), z udziałem 10 finalistów bieżącej serii. Na zakończenie sezonu narciarskiego fani i urlopowicze mogą znowu liczyć na wyjątkowy koncert z udziałem zagranicznych gwiazd, który rozgrzeje publiczność i roztopi śnieg na Idalp. Co najważniejsze, z ważnym karnetem narciarskim wstęp na wszystkie koncerty będzie wolny.

Doskonały nastrój na stokach i poza nimi oraz wyborne smaki w dolinie to doskonałe połączenie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających. Już jesienią Ischgl zostało uznane przez przewodnik kulinarny „A la Carte“ za kulinarną mekkę Alp, a to w związku z tym, że dwóch kucharzy z Ischgl: Martin Sieberer (Paznauner Stube – hotel Trofana Royal) i Benjamin Parth (Stüva – hotel YSCLA) awansowało do kategorii 5-gwiazdkowej. Gault Millau, najbardziej wpływowy w Austrii przewodnik po restauracjach, również nie szczędził pochwał. W wydaniu na rok 2015 przyznał Ischgl w sumie dziewięć czapek kucharskich, którymi odznaczył cztery lokale.

Wszystkim z Was, którzy cierpią na brak czasu, ale chcieliby „posmakować” tej niepowtarzalnej oferty, podpowiadamy, że w kwietniu możecie skorzystać z atrakcyjnych ofert krótkich urlopów. Na przykład: 2 noclegi z niepełnym wyżywieniem i skipassem na 2 dni można zarezerwować już od 214 euro za osobę w pokoju 2-osobowym. Na sensacyjne ceny pakietów mogą liczyć także

Wydarzenia wiosny

05.04.2015                 Top of the Mountain Easter Concert z udziałem Jana Delaya

09 – 11.04.2015         World Rookie Finals – Snowboard Slopestyle

04.2015 DSDS – pierwszy program na żywo

12 – 13.04.2015         Puchar Świata Kucharzy

15 – 16.04.2015         7. Narciarskie MŚ Gastronomów

18.04.2015                 Silvretta Trophy

24 – 25.04.2015         5. Ischgl Heroes Challenge

26.04.2015                 Międzynarodowe Wiosenne Święto Śniegu w Samnaun / Alp Trida

02.05.2015                 Finałowy koncert Top of the Mountain

źródło: austria.info

Zobacz także:

Ranking ośrodków narciarskich w Austrii

Największe ośrodki narciarskie w Austrii

TOP 3 – najlepsze ośrodki narciarskie na rodzinny wyjazd

TOP 5 – najlepsze imprezowe ośrodki narciarskie w Austrii

Austriackie ośrodki narciarskie na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.